Družstva U13 skončila pro ročníky 2005

přidáno: 28. 11. 2017 12:27, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 28. 11. 2017 12:28 ]

Pražské finále družstev U13 - 2017 - Vinoř

V sobotu 25.11. pro nás vyvrcholila sezona soutěže družstev kategorie U13 závěrečným turnajem ve Vinoři. Do finálového pavouka se díky výkonům během letošního roku probojovala obě Astrácká družstva. Za naše Áčko nastoupili: Tereza Pavelková, Aneta Osičková, Nela Veverková, Jan Urban, Tobiáš Lecian, Vojtěch Havránek.

                Hned první kolo přineslo bratrovražedný souboj našeho Áčka proti Béčku. I když konečný výsledek potvrdil papírové předpoklady, nechybělo ve vzájemném klání ani překvapení. To když Matěj s Michalem, nabiti energií a odhodláním, nastoupili na Vojtu s Tobíkem a po třech setech zaslouženě vyhráli. Hra Áčkových deblistů v tu chvíli připomínala spíše zmatené a ospalé lenochody. Částečné vysvětlení přinesla až mnohem později večerní SMS od Leciánů: "38,.°C ..." - Přejeme brzké uzdravení.

                Po úvodním kole čekalo na tým "A" semifinále s Radotínem. Jako první nastoupil Honza proti Bláhovi. Honzova rychlá a hlavně tvrdá hra dokázala favorita často  zaskočit a znervóznět. První set sice ještě nedopadl (17:21), ale po druhém (21:15 pro Honzu) jsme začínali věřit v malou senzaci. Škoda třetího setu, který se moc nepovedl. Nicméně nebýt zbytečného respektu ze soupeře hned na začátku utkání, mohlo být po dvou setech vymalováno. Takže pro příště a pro všechny: Na druhé straně kurtu nestojí „tabulkové pořadí“ ale obyčejný kluk nebo holka a zápas začíná 0:0 ! V paralelně hraném zápase na vedlejším kurtu Vojta zdolal Karbana (2:0). Poté bojovaly ve svých dvouhrách Terka s Chvalovou a Aneta s Knaislovou. Obě naše holky sehrály velmi vyrovnané zápasy s těsnými výsledky, nakonec bohužel oba v náš neprospěch.  Nepříznivě se vyvíjející sérii pak srovnaly deblové páry: Standardní dvojka Aneta/Terka i "nesehraní" Honza/Vojta společně dotáhli stav na 3:3 a vykřesali naději na finále. Nela s Tobíkem to proti páru Bláha/Chvalová rozhodně nechtěli vzdát, ale prostě to nešlo.

                Třetí kolo = V souboji o bronz se nám do cesty postavilo družstvo Prosek A. Začali jsme nadějně singly kluků, kdy Honza relativně hladce porazil Pražského a poté Vojta utrpěl výhru 2:0 se Solarem. Holkám se v singlu už tolik nedařilo. Terka to proti rychlosti a přesnosti Nachtmanové měla hodně těžké. Aneta proti Kuptíkové sehrála dva pěkné vyrovnané sety s těsným skóre na konci, ale pokaždé se radovala soupeřka. Ve čyřhře pak naši kluci opět v netradičním složení Honza/Tobík přehráli ostřílený prosecký pár Rákosník/Zlatník ve dvou setech. Holky v sestavě Aneta/Nela recept na Flusserovou s Treperovou nenašly.  Za stavu 3:3 tedy opět rozhodoval závěrečný mix. Za Prosek nastoupila dvojka Flusserová/Rákosník. Naši Terka s Vojtou s nimi hráli o každý bod, ale na konci obou setů jich měli shodně jen 16 ... a to je v badmintonu prostě málo:-( .  Letošní družstva U13 skončila tedy pro Astrácké Áčko bramborově.

Ale za rok (maximálně za dva) družstva U15 vyhrajeme! Protože: kluci zlepší techniku, soustředění se na každý míč, zdravou životosprávu. Holky trochu přidají na rychlosti a výbušnosti (musíme být u míče včas). A samozřejmě všichni pořádně potrénují!

                Na závěr patří určitě velké poděkování Viktorovi Malému  a Jirkovi Havránkovi za koučing. Celý den podporoval hráče na kurtech, ať už zrovna hrálo Astrácké Béčko nebo Áčko. Klidný a věcný přístup, pozitivní motivace, vlastní zkušenosti a blízkost věková + kamarádská; to všechno spojené dohromady fungovalo při trenérské premiéře výborně a určitě to bude fungovat i na dalších turnajích ;-) .Comments