Družstva U13

přidáno: 19. 2. 2018 3:27, autor: Markéta Osičková

     Tuto neděli 18.2.2018 byla zahájena dlouhodobá soutěž družstev žáků v kategorii U13 pro hráče pražských oddílů.Turnaj se odehrál podle nového systému soutěže, kdy jsou družstva oceňována po skončení každého kola a sbírají body do celkového hodnocení dle umístění a počtu zúčastněných týmů.

     První kolo se konalo na Hamru v Braníku a zúčastnilo se celkem 8 družstev, přičemž každé družstvo odehrálo 3 utkání na dva vítězné sety do 21 bodů. Za naše družstvo “A” přijeli s velkým týmovým duchem bojovat: Míša Bálintová, Alenka Davídková, Emma Hanzlová, Tobík Lecian, Míša Moravec, Matěj Švarc a Mára Čepela pod vedením trenéra Dana Pecáka. Netrvalo dlouho a dvě výhry nad družstvy z Proseka (“B”) a z Hamru zajistili postup do finále. Ve finálovém utkání nastoupili proti družstvu z Vinoře, které nedalo našim hráčům vítězství zadarmo. Utkání skončilo za stavu 4:3. Jen tak dál i v dalších kolech!

 

Za Astru „B“ nastoupili: Tereza Houžvíková, Natálie Rybová, Rozálie Brtová, Jakub Švarc, Adam Dohnal a Josef Cajthaml. „Béčko“ jelo na turnaj především s cílem získat zkušenosti s týmovou soutěží. Nejlepší výkony během nedělního turnaje předvedl Kuba, který dokázal získat 3 body pro svůj tým. Mile také překvapili Pepa s Adamem, kteří s dvojicí z Proseka „B“ svedli vyrovnanou třísetovou bitvu s pro nás bohužel smutným koncem. I když vítězné body našemu týmu přinesly pouze klučičí disciplíny, i holky předvedly hezké výkony a po počáteční nervozitě si alespoň v posledním utkání zahrály trochu vyrovnanější zápasy.

Celkové skóre pro Astru „B“ je tedy na konci prvního kola družstev 0:7 s SK Prosek „A“, 3:4 s BK Arion Praha a 2:5 s SK Prosek „B“. Tentokrát sice končí na 8. místě, ale mají plno nových zkušeností, jak to na družstvech chodí, které zužitkují v dalších kolech soutěže!Comments