Dokázali jsme to aneb GPA U17

přidáno: 14. 5. 2017 11:25, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 14. 5. 2017 11:30 ]
O víkendu 13. -14. května 2017 pořádal badmintonový oddíl Astra po delší době celorepublikový turnaj mládežnické kategorie. Hracím místem byla zvolena hala Oaza na Praze 4. Celý turnaj připravoval organizační tým pod vedením Pavla Kobyláka.

Astru reprezentovali Terka Kobyláková, Valča Sonnková, Vítek Kulíšek a Vráťa Erhart.

Dařilo se nám hlavně v párových disciplinách. Holky skončily po prohře v semifinále s párem Krpatová- Valentová na krásném 3. místě.  Vítek spolu se svým spoluhráčem Vaškem Palánem ve finále porazili pár Viktora – Janoštík a stali se vítězi celého turnaje.


Největší radost nám přinesla smíšená čtyřhra, kde Vítek s Valčou podali výborný výkon a porazili ve finále Vaška Palána s Luckou Krpatovou.

Odměnou jim byly krásné skleněné vázy vyrobené speciálně pro tento turnaj.

Vráťa na turnaji zatím spíš sbíral zkušenosti. Vyhrál jedno kolo dvouhry a to je, vzhledem k jeho mládí, příjemný příslib do budoucnosti.

Podrobnější výsledky zde.

Tento turnaj byl pro nás výjimečný ještě v jiné rovině. Pavel chtěl připravit turnaj na špičkové úrovni. Hrálo se proto na kobercích, byl zajištěn stream a dle prvních ohlasů, výborné kvality, po celý turnaj byli k dispozici hlavní rozhodčí, byly zajištěny elektronické ukazatele skóre, hala Oáza poskytla příjemné zázemí a nikdo neměl hlad ani žízeň.

Byla to taková zkouška, zda organizační tým vše zvládne. Myslím, že vše se povedlo. Pavel měl k dispozici úžasný tým hráčů a rodičů Astry, kteří celý turnaj pomáhali, kde bylo potřeba. Velkým pomocníkem byl „adoptovaný“rodič Petr Palán z Proseku.

Dokázali to! Děkuji všem a hlavně Pavlovi, který měl odvahu to toho jít!!!


Je mi ctí být z Astry

Martina

Comments