Bronz pro Výběr Prahy na Českokrumlovském poháru

přidáno: 31. 5. 2011 12:41, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 6. 2011 1:10 uživatelem pavel.vojta@astrabadminton.cz ]

28. a 29. května proběhl 23. ročník turnaje Českokrumlovský pohár  regionálních výběrů kategorie U13. Za Výběr Prahy startovali dva zástupci z SK Prosek Praha (Michaela Zelinková a Berta Ausbergerová), Sokol Meteor Praha Radotín (Tereza Typltová a Matěj Hubáček) a za naši Astru Praha překvapivě ne dívky, ale kluci (Tomáš Ryba a Jan Fiala). Družstvo vybojovalo krásné 3. místo.

V sobotu se bojovalo ve dvou skupinách po pěti družstvech. My jsme losem měli možnost porovnat své síly nejprve s družstvem Jižní Čechy "B", s domácím družstvem SKB Český Krumlov, s Výběrem Plzeňského a Karlovarského kraje a po krátké přestávce s družstvem Moravskoslezského kraje, které se stalo konečným vítězem celého turnaje. Na druhém místě skončilo družstvo Jižní Čechy "A" a bronz jsme vybojovali s družstvem Jižní Moravy.

Více informací o průběhu turnaje, fotky a detailní výsledky naleznete na stránkách turnaje  (http://www.badmintonckrumlov.cz/default.asp?ids=107&idc=2901&idm=120) a na stránkách SK Prosek Praha (http://xp.me.cz/prosek/?p=1546), kde je opět velmi pěkný článek od Tomáše Krajči (pozn. pouze pořadí utkání se hrálo: smíšená čtyřhra, čtyřhra dívek, čtyřhra chlapců, 2. dvouhra dívek,1. dvouhra dívek, 2. dvouhra chlapců a 1. dvouhra chlapců).

Naši dva hráči Tomáš a Honza předvedli solidní výkony a ujistili se, že i s hráči, kteří jsou o několik příček výše na žebříčku, lze hrát a i vyhrát. Děkujeme klukům za reprezentaci Astry, děkujeme spoluhráčům z ostatních pražských oddílů za svělou týmovou práci, díky všem trenérům, kteří hráče připravují, díky všem ostatním tatínkům Pavlovi, Liborovi a Davidovi a v neposlední řadě díky za skvělou organizaci Karlu Kotyzovi a jeho týmu.

K kategorii U13 mistrovství ČR družstev neexistuje, tak jsou kluci z Astry Praha - Tomáš Ryba a Honza Fiala v podstatě ve své kategorii U13 "na bedně" z celé ČR - velká gratulace.

Jarda Fiala
 
Comments