Badmintonové putování po stopách Karla IV.

přidáno: 26. 4. 2016 3:46, autor: Markéta Osičková

Badmintonový oddíl TJ Astra se o víkendu připojil k oslavám 700. výročí narození Karla IV. Skupina téměř 30 dětí s trenéry a doprovodem vyrazila v sobotu ráno do Dobřichovic, kde startoval pochod „Po stopách Karla IV“. Bylo možné si vybrat z několika různě dlouhých a náročných tras, které všechny končily na Karlštejně. Než jsme se ale vypravili na naši 10 km túru, museli jsme se trochu zahřát a rozcvičit badmintonem.

Ve spolupráci s místním oddílem jsme si objednali halu a uspořádali badmintonová klání. Pestrá směska hráčů od 10 do 18 let byla rozdělena do několika skupin dle věku a výkonnosti. Na třech kurtech jsme hráli dvouhry, ve skupinách každý s každým. Na jednom kurtu probíhal ukázkový trénink „spořilovské skupiny“ zakončený turnajem ve čtyřhrách. Příjemným zpestřením byla účast čtyř nadějných badmintonistů z Meteoru. Po třech hodinách urputných bojů Martina rozdala ceny a mohli jsme vyrazit na Karlštejn.

Jarní, rozkvetlou přírodou s krásnými výhledy jsme postupovali přes Mořinku na Karlštejn. Přesto, že jsme se občas mísili s jinými skupinami, naše svěřence jsme poznávali na dálku s jistotou. Všem jim z baťohu koukala badmintonová raketa. Jedna maminka nás označila jako „ty s těma anténama“. Diplom v cíli byl odměnou pro naše svěřence, pro nás pak vědomí, že jsme vše stihli suchou nohou, přestože předpovědi byli nepříznivé.

Myslím, že myšlenka spojení Karla IV. s badmintonem se vydařila a děkuji všem, kteří pomohli při jejím naplnění.

Milan

Odkaz na fotografie zde: https://www.zonerama.com/Petnar/Album/1468477


Comments