Badmintonová olympiáda: nejlépe si vedl tým z Radotína

přidáno: 15. 5. 2013 9:11, autor: Milan Maixner

Ve Vinoři proběhlo ve středu 1. května regionální kolo Badmintonové olympiády. Šestice týmů mladých badmintonistů kategorie U11 soupeřila o možnost startovat v celostátním finále v Mostu. První místo si nakonec s náskokem jednoho jediného bodu vybojovala parta z Radotína, druhé místo obsadili Prosečtí svišti a třetí skončili Sourozenci Astry.

Pod organizátorským patronátem Martiny Maixnerové, vedoucích jednotlivých oddílových družstev i ochotných rodičů soupeřily děti v řadě disciplín. Nechyběl mezi nimi náročný běh okolo tělocvičny, štafeta zaměřená na rychlost či koordinaci, soutěž v přesnosti podání, soutěž v házení badmintonovými míčky, badmintonový turnaj a také kolektivní hra, kterou se nakonec stala přehazovaná přes badmintonovou síť.

Mladí sportovci bez nadsázky dávali do soupeření se svými vrstevníky srdce, povzbuzovali se a bojovali za své barvy. V nadšené a přátelské atmosféře mohlo soutěže v půl třetí odpoledne uzavřít slavnostní vyhlášení a ocenění všech zúčastněných.