Babolat Mini Cup

přidáno: 3. 6. 2015 13:27, autor: Markéta Osičková
    Tento víkend se náš oddíl stal pořadatelem badmintonového turnaje pro nejmenší hráče. Přihlásili se děti do kategorie U8, U9, U10 a U11. Pouze ti nejstarší hráli klasickým systémem na celý kurt s normální výškou sítě, všichni mladší účastníci měli příležitost si vyzkoušet "španělský systém" s nízkou sítí na polovinou kurtu. Po prvotním rozhořčení těch, kteří si nepřečetli propozice, se nakonec ukázalo, že právě na menším prostoru s nízkou sítí  je možné hrát delší výměny, častěji hrát na síti a útočnou hru. 
    Obě pořadatelské haly ovládli v organizaci rodiče a trenéři nejmenších, na výpomoc dorazila naše žákovsko -dorostenecká elita, další rodinní příslušníci zatančili při zahájení a ujali se bufetu. Všem děkujeme!
    Hráči Astry se hlavně v novém systému neztratili. Mezi nejmladšími U8 dívkami si Erika Osičková vyhrála třetí místo:-) V kategorii U9 chlapci zlato vybojoval Tobiáš Lecian, stříbro Matěj Švarc a nepopulární, ale pěkné čtvrté místo Adam Bittman. V kategorii U10 dívky si druhé místo vyhrála Aneta Osičková. 
    V kategorii  U11 se nejlépe dařilo Kryštofu Bittmanovi, který v boji o postup do finále podlehl svému koleni a neodehrál pak zápas o třetí místo. Škoda, na medaili to bylo, alespoň mají v rodině vyrovnáno a stejně jako Adam získal čtvrtou příčku.
    Mezi děvčaty ze skupiny postoupily holky Kobylákovy, na medailová umístění ale nedosáhly, i když Andy by stačilo hrát celý zápas bez zbytečných "výpadků" koncentrace a úderů;-)
    Turnaj byl nabitý zážitky z nového systému a velmi inspirativní pro trenéry mládeže. Po diskusi se zástupci některých klubů se již plánují další turnaje se "španělským systémem", hrají se již v Kralupech (Prosek/Krajča) a další by mohl být Slovan Vesec či Radotín. Tak se těšíme na další útočnou hru. Markéta

Comments