Astra má dvě zlaté z Krumlova

přidáno: 29. 9. 2011 10:05, autor: Milan Maixner

O posledním zářijovém víkendu se konal v Českém Krumlově první turnaj GPA U15 této sezony. Do Krumlova přijelo 63 badmintonistů z celé republiky a mezi nimi i čtveřice hráčů našeho oddílu.

Sourozenecká dvojice Terka a Vojta Járovi, Anička Trnková a Magda Lajdová.

Jako první z našich nastoupili na kurt Terka s Vojtou proti dvojici Švecová, Odehnal. Vyhráli první set, ale zbylé dva prohráli a jejich účinkování v mixu tímto bohužel skončilo. Terezka v singlu nastoupila znovu proti Adéle Švecové a znovu prohrála. A do třetice naše děvčata Terka s Aničkou      nastoupily v deblu proti Švecové s Legátovou a do třetice se nepovedlo zvítězit a projít do druhého kola. Magda ve čtvrtfinále proti domácí Milové nezačala špatně, vedla v prvním setu už 19:16, ale prohrála ho a pak prohrála i druhý 18:21. Chuť si spravila v párových disciplínách, které obě pozlatila. Ve finálových zápasech v deblu porazily s Monikou Světničkovou pár Budzelová-Zelinková a v mixu s Ondrou Klimešem zvítězili nad párem Vatashchuk-Pistulka.

Badmintonisti Astry nový ročník nezačali vůbec špatně, z prvních dvou celostátních turnajů

kategorie do 15 a do 19 let mají bilanci 3 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzová.