Astra “A“ s bojovností a diváky až k branám play-off a možná ještě dál…

přidáno: 27. 1. 2014 6:55, autor: Saša Kurz   [ Aktualizováno 27. 1. 2014 8:02 uživatelem Milan Maixner ]

 
Tento článek jsem se rozhodl napsat z důvodu mé radosti, že jsem v tak skvělém družstvu a že snad naše výkony baví publikum, které je neuvěřitelně početné na každý náš domácí zápas.

Na úvod bych uvedl konečný stav po základní části:

Radotín A vs. TJ Astra ZM Praha A                                                 7:1

USK Plzeň vs. TJ Astra ZM Praha A                                                 5:3

BK 73 DELTACAR Benátky atd… vs. TJ Astra ZM Praha A        6:2

TJ Astra ZM Praha A vs. TJ Sokol Dobruška A                            5:3 (domácí utkání)

BaC Kladno A vs. TJ Astra ZM Praha A                                          5:3

TJ Astra ZM Praha A vs. BK TUV Liberec A                                 7:1 (domácí utkání)

TJ Astra ZM Praha A vs. TJ Sokol Brno atd...                                4:4 (domácí utkání)

 Z důvodu výše uvedených skutečností je zcela zřejmé, že v zápasech hraných na hřištích soupeřů nám chybí opravdu jen maličkosti k výhře. Kdežto doma za podpory vynikajícího publika nám to prostě jde.

Celkové umístění Astry po základní části je 6. místo, a tedy poslední možné umístění v tabulce k postupu do play-off. Naším soupeřem tedy bude Sokol Radotín Meteor Praha A. Utkání se bude hrát 22. února na hřišti soupeře ve Vinoři.

Hodnocení posledního domácího utkání proti Brnu:

Statistika úvodem:

Aktuální mistři ČR smíšených družstev a celkově už mají 2x první místo v této soutěži. V letošní sezóně jasně dominantní celek, který letos ještě neprohrál ani neremizoval, se vyhřívá na čele tabulky.

První zápasy se začaly hrát v pět hodin večer a nastoupili k nim Daniel Holec se svou mixovou partnerkou Terezou Lajdovou. První set se jim moc nepovedl, ale po přicházení stále většího počtu diváků se karta začala obracet. Nakonec tyto naděje Astry vyhrály nad párem Světnička-Bášová ve třetí sadě s drtivým skóre 21:10. Jakub Zahrádka a Josef Kočí potrápili zvučná jména České republiky Adama Mendreka a Petra Koukala, ale na vítězství to nebylo. Výkon však velice pěkný, dlouhé, oku lahodící výměny (sám jsem to sledoval z nejbližší možné vzdálenosti). V mužských dvouhrách jasně dominoval brněnský celek a 3 body si připsal na svou stranu. V dvouhře žen nastoupila ještě juniorka Lajdová Magdaléna a Bášová A. Naše ženská naděje do dalších mnoha let prokázala, že zkušenosti v extralize už nasbírala, po třech krásných napínavých setech vyhrála a mohla se radovat ze skvělého vítězství, což bezpochyby je, jelikož jméno Bášová v českém rybníčku také často zaznívá při vyhlašování stupňů vítězů. Skóre tak bylo 3:4, jelikož dámská čtyřhra byla skrečována, a tak poslední disciplínou byla první čtyřhra mužů. Mnozí by si mohli myslet, že bych tady mohl psát dlouhé slohy o tom, jak jsem hrál skvěle, mohlo by tomu tak být, ale nebude. Ve vší skromnosti a počestnosti velice stručně a jasně: klidná, někdy i agresivní hra, ale především dokonale přesná práce s míčkem při obtížně hratelných situacích a strojově přesné podání vedlo k vítězství páru Kurz-Netík po krásném dramatickém zápase nad ne méně dobrým soupeřem Kohoutek-Světnička (stříbrní z letošního celorepublikového turnaje v Českém Těšíně, pozn. korektorky). Konečný stav byl tedy 4:4 a Astra se mohla radovat z remízy s jasným favoritem Extraligy, ze zaslouženého bodu a postupu do play-off.

Brno nedovezlo některé své hráče, ale pevné stabilní jádro v čele s Petrem Koukalem, Adamem Mendrekem, Stanislavem Kohoutkem, Alžbětou Bášovou bylo (všichni mnohanásobní mistři republiky). Proto si Astra může cenit tak skvělého výsledku, jakého dosáhla, může se radovat z účasti v play-off a z jisté účasti v příštím ročníku extraligy.

Chtěl bych za celé družstvo poděkovat našim trenérům - Markétě Osičkové a Jiřímu Provazníkovi. Dále pak týmu Astry B, které nám vytvořilo perfektní podmínky pro poslední hraný zápas u nás, a popřát jim mnoho úspěchu v jejich dalších utkáních. A v neposlední řadě také divákům, kteří nám vždy dělají skvělou atmosférou a které bereme jako nedílnou součást týmu. Z výsledků jasně vyplývá, že se v domácím rodinném prostředí hraje lépe než kdekoliv jinde. Byl jsem už na celé řadě utkání extraligy, ale lepší publikum jsem nikde nezažil, jeden velký bod tedy patří Vám, fanouškům Astry. Proto jsem také rád, že TRADICE v podobě nejvyšší domácí soutěže družstev na Zahradním Městě je do příštího ročníku zachována.

Napsal: Michal Netík

Korekce: Tereza Lajdová

Schváleno zbylým extraligovým týmem Astry Praha
  
 
 
Fotky Zbyňka Járy.

Comments