3. kolo extraligy

přidáno: 26. 1. 2017 14:25, autor: Vojta Brothanek
V sobotu a v neděli třetí týden v lednu se konalo další kolo extraligy. V sestavě byly lehké změny. Honzovi Vitverovi zabránila nástupu k zápasům obou hracích dnů nemoc, Zdenda se zkušeně připravoval na nedělní důležitý zápas již v sobotu, kvůli čemuž nenastoupil:)
Kvůli těmto omluvenkám byl do extraligového týmu nominován juniorský reprezentant Víťa Kulíšek, který získal cenné zkušenosti.

Jako správní profesionálové jsme včele s kapitánem Vojtou Brothánkem (dále jen Šéf) a trenérkou Markétou (dále jen Markéta) jeli na první zápas do Krumlova již v pátek, abychom se aklimatizovali a zvykli si na halu. Večer jsme si dali jen lehkou večeři U oblouku, abychom doplnili jen to, co tělo doopravdy potřebuje a zbytečně se nevysilovali trávením těžkých jídel (o zdravé stravě někdy příště, jestli se Adam Hobzik uvolí sepsat nějaké postřehy). Samozřejmě jsme také prodiskutovali taktiku a sestavu na zítřejší zápas. Nutno podotknout, že se SKB Český Krumlov umístil minulý rok na bronzové pozici české extraligy. Takže pro nás velmi silný soupeř.

Přesto, že je soupeř papírově lepším týmem, nic jsme předem nevzdávali. Do haly jsme přišli už hodinu před prvním zápasem a začali jsme se rozcvičovat. K prvnímu zápasu nastoupila Domča Kurzová a Šéf. Oba dva podali výborný výkon. Hra byla vyrovnaná, v koncovce chybělo jen trochu štěstí. Zároveň se hrál debl kluků, kde Fialka s Víťou hráli skvěle a za svůj výkon proti nabušenému veslaři z Bulharska a nenabušenému šikovnému Ondrovi Královi z Mostu se rozhodně nemusejí stydět. Fialka i Víťa se také představili ve dvouhře, kde si oba splnili svůj vlastní cíl, a to uhrát minimálně 13 bodů v obou setech. S Domčou nám debl docela sedl, ale nedokázaly jsme úplně vyřadit ze hry Milisovou, která bohužel stojí vždy na správném místě. Průbežné skóre 0:5. Adam s Vojtou ukázali, že se neztratí ani s vítězi GPA dospělých a jejich výkon byl opět na vysoké úrovni. 0:6. I přes nepříznivé skóre jsme se stále snažili urvat alespoň bod, což se mi podařilo v singlu proti Milové. Adamův soupeř měl také na mále, ale koncovky Bulhar prostě uměl (tyčka, tyčka, prase). Z Krumlova odjíždíme s prohrou 1:7. 

Druhý den jsme pokračovali v pražské Vinoři. Opět dobře rozcvičeni jsme se chystali na zápas. Od Meteoru jsme se ale bohužel nedočkali slavnostního představení hráčů, což je škoda vzhledem ke skvělé divácké kulise (astráčtí fanoušci v přesile). Začínalo se ve stejném pořadí jako v sobotu. Domča a Šéf nastoupili proti velezkušené dvojici Bitman/Bášová. Škoda číslo dvě je, že pořadatel bohužel nedodal počítadla, takže s popisováním zápasů budu mít trošku problém, neboť mi zůstává neodhalený průběh nedělních zápasů.  V mixu to vypadlo jako vyrovnaná partie. Přesto Domča se Šéfem prohráli. Víťa s Fialkou byli v deblu opět stateční a ze zápasu si odnesli nejen zkušenosti, ale také krásnou fotku s mistrem Polska Rogalskim, kterou si jistě oba vystaví doma v pokoji (Zdenda pokud možno dodá tuto fotku). Zdenda po již zmíněné sobotní omluvence v neděli nastoupil. S Rogalskim se v singlu doopravdy držel. Pro tým byl tento hráč určitě přínosem. Mimo dobře zvládnutého zápasu nás Zdenda teoreticky naučil, jak přebalovat, dále nás bavil vtípky zaměřené na egyptské dějiny (Ne(s)ertiti) a zeměpisné reálie (Titicaca). Průběžné skóre 0:3. Holčičí debl jsme prohrály se současnými mistryněmi ČR na dva sety. 0:4. K dalšímu zápasu se připravil Fialka. Ten urval bod proti Klačanskému ze Slovenska výsledkem 26:24 ve třetím. Na vedlejším kurtu se mezitím stihly odehrát dva zápasy, a to můj singl proti Dominice Koukalové, ze kterého jsme vytěžili bod a singl Adama, který překvapil současnou českou jedničku v prvním setě chytrou hrou a vyšperkovanou technikou. Konečný stav tedy 6:2 pro Meteor.

I když se nám o víkendu nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. Pořád máme tým složený jen z hráčů Astry, což nemá žádný jiný extraligový tým v ČR. Na to, že nemáme nakoupené hráče a často hrajeme proti zkušenějším a lepším hráčům, se dokážeme vybičovat k velmi kvalitním výkonům.
Další pozitivum vidím v tom, že i my máme mladé šikovné hráče, kteří pro náš klub budou nadějí do budoucna. Je vidět, že má Vítek přehled na kurtu a cit pro míč. Věřím, že i on jednou bude oporou extraligového týmu

Doufáme, že nás v příštím kole přijdete podpořit (hlavně ti, kteří nás nebyli podpořit ani ve Vinoři). 
Nakonec bych chtěla poděkovat Markétě, která s námi do Krumlova jela a koučovala, Astře za finanční podporu a všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

Majda
                                 
Comments