1. kolo extraligy

přidáno: 20. 10. 2011 11:25, autor: josef.koci@astrabadminton.cz   [ aktualizováno 22. 10. 2011 23:52 ]
První kolo extraligy je za námi. Náš A-tým nastoupil proti Dobrušce a Liberci a jak to vše dopadlo se dozvíte v článku, který napsal Lukáš. Rádi bychom všem poděkovali za podporu a fandění a zároveň všechny pozvali na další extraligové utkání v hale Astry, které se koná 17. prosince proti Proseku.

Tento víkend se opět rozběhl kolotoč ligových soutěží. Náš Extraligový tým ve složení: pan kapitán Pepa Kočí, Michal Netík, Kuba Zahrádka, Dan Holec, Lukáš Kurz, Terka Lajdová a Eliška Maixnerová, čekala dvě utkání. V sobotu jsme se vydali na tradiční „výlet“ do Dobrušky, v neděli jsme na Astře přivítali tým Liberce. Dalo by se ale říct, že pro nás sezóna začala vlastně už minulý týden, kdy jsme se všichni z týmu (+ ještě Zuzka) z důvodu nového nařízení STK zúčastnili školení rozhodčích v Berouně.

V Dobrušce se nám v loňském roce podařilo vybojovat remízu, a tak na nás domácí letos nastoupili v plné síle. První zápas v mixu nám utekl v koncovkách obou setů. Zejména ve druhém, kdy za stavu 19:18 Smrekovo nechytatelné „prase“ a následné dvě pásky z mé a Eliščiny rakety znamenaly první bod pro soupeře. Hned druhý přidali Kopřiva brothers  proti Michalovi s Pepou, ovšem potřebovali k tomu i pomoc čárového diváka J. I další debly dopadly dle předpokladů, když holky bez problému porazily Hofmanovou s Křížkovou, já s Kubou jsme po boji prohráli s Matějkou a Smrekem (zase ta koncovka).

V pánských singlech naši moc šancí neměli, i když Dan určitě Tomáše Kopřivu zaskočil, když ještě v prvním setu vedl 18:16. I tak ale prohrál ve dvou setech. Michal se s Ondrou Kopřivou snažil tak moc, že se asi desetkrát ocitl na zemi (možná by domácí příště mohli zamést a utřít dvorec). Aspoň ale stihl během zápasu Ondru poučit, že má lepší techniku podání J. V posledních zápasech Pepa prohrál se slovenským reprezentantem Matějkou a Terka se protrápila k výhře proti Hofmanové (i když, mělo vůbec cenu se snažit a vyhrát, Teri??? J).

Celkově jsme tak prohráli 2:6. Dva body, co naše holky získaly, se tak trochu očekávaly. Škoda koncovek v mixu a deblu, mohlo to dopadnout i lépe. Večer jsme pak pádili domů na Astru, kde jsme měli na programu stavět koberce na nedělní střetnutí.

V neděli ráno jsme všichni nastupovali s odhodláním zvítězit. Jednalo se totiž o jedno z důležitých utkání pro postup do play-off.  V deset hodin to začlo. Na kurty šel jako první mix a 1. pánská čtyřhra. Já s Eliškou jsme se proti Bobrovské se Slatinským nejprve potřebovali dostat do hry, pak už ale i přes drobné zaváhání ve druhém setu, šel na naše konto první bod za výhru. Vedle na kurtu Kuba s Danem bohužel prohráli v pěkném zápase ve třech setech s Králem a Peníškou. Další šly na řadu holky a druhý debl. Eliška s Terkou od začátku jasně dávaly najevo, že chtějí vyhrát. A taky že jo, bez problémů ve dvou setech přehrály Kubíkovou s Bobrovskou. Michal s Pepou se vedle vezli na vítězné vlně, ovšem Šída se Slatinským se stále zlepšovali a nakonec naše ve třech setech udolali. Po párovkách tak viselo na zdi skóre 2:2.

Kdo zná Terku, ví, že může furt, a tak se hned vrhla na Ivu Kubíkovou i v singlu. Po prvním vyrovnaném setu, ve kterém si ale Terka stále držela mírný náskok, ji ve druhém setu povolila pouze 9 bodů a udržela si 100% bilanci za tento víkend. Mě na jedničce čekal Ondra Král. V prvním setu jsem celkem v pohodě vyhrál. Ve druhém to bylo bod po bodu až do koncovky, kterou získal soupeř. Začátek třetího setu mi dost utekl, a i když jsem dotahoval, jak to jen šlo, Ondra si už výhru pohlídal a „okořenil“ prasátkem na závěr.(Můj komentář k tomuto úderu asi nebyl vzhledem k některým mladším divákům úplně vhodný a tak se za tento výrok omlouvám.) Michal mezi tím už rozehrál (a vlastně skoro dohrál) dvouhru proti Adamu Hobzikovi. Po celý zápas se držel ve vedení a získal tak čtvrtý bod pro Astru. Jako poslední pak nastupovali kapitáni obou týmů proti sobě. Pepa bojoval a snažil se Rosťu Peníšku utavit. To se mu nakonec povedlo, což znamenalo pátý bod pro nás a celkové vítězství 5:3. V utkání se opět (jako v loňské sezoně) ukázala naše slabá stránka, a to jak pánské debly, tak zároveň nevyhrát ani jeden tříseťák.

Nakonec bych chtěl za celý tým poděkovat Markétě, že nás přišla podpořit svými radami a hlavně všem divákům. Podpora je znát a během zápasu je opravdu slyšet a pomáhá. Dále taky děkujeme Elišce a Terce (možná i Iloně J) za napečené koláče a buchty.

Závěrem ještě připomínám, že další kolo ligy na domácí palubovce bude 17. prosince proti Proseku. Takže jste všichni zváni.