“Alles Gute“ … aneb Astra v Berlíně na Victor Junior Cupu 2011

přidáno: 26. 4. 2011 11:27, autor: Milan Maixner

Na rozdíl od většiny obyvatel, kteří využívají velikonoční svátky k odpočinku, vydala se kolona 5-ti aut během pátečního předvelikonočního rána na třídenní mezinárodní turnaj do Berlína. Tato kolona vezoucí hráče TJ Astra a Meteoru Radotín vyrazila v 6 hodin ráno od haly Astry.  Cesta proběhla bez jakýchkoli problémů, dorazili jsme před Max Schmeling Halle dle plánu a stihli jsme v hale obsadit nářaďovnu, která se po následující 3 dny stala naším druhým domovem.

Turnaj byl rozdělen do 3 samostatných dnů, v každém z nich se odehrávala vždy jedna disciplina. Victor Junior Cup se hrál celkem na 26 kurtech ve dvou halách a v 6-ti věkových kategorií (U11 až U26), proto úplný přehled úspěchů hráčů Astry bude možné shrnout až po zveřejnění oficiálních výsledků pořadatelů a předem se proto omlouvám všem, o kterých se v tomto článku zapomenu zmínit (i s vhledem k tomu, že jsem většinu času trávil v hale A).

Páteční den byl vyhrazen soutěži mixů, které nám přinesly radost v kategorii U13B a U19B. První místo a krásný pohár si z Berlína za vítězství v mixu odvážejí Lukáš Kutil a Kačka Maixnerová. V mladší kategorii si druhé místo po finálové porážce od dánského páru vezou Vojta a Terka Járovi. S ohledem na počet kategorií a účastníků, byl páteční program ukončen až v pozdních nočních hodinách. Část oddílu se přemístila do 15 minut vzdálené haly, kde jsme rozložili své karimatky a spacáky vedle výprav z Dánska, Polska, Německa a českých severočeských oddílů. Druhá část asi již ví, jak vypadá noc v tělocvičně s dalšími přibližně 150 lidmi a tak zvolila komfortnější řešení.

Sobotní ráno zahájila soutěž jednotlivců a i přesto, že se hrálo na všech 26 kurtech, semifinále a finále v nejstarších kategoriích se nestihlo odehrát před 22.00 a tato utkání byla přeložena až na neděli. Ze všech úspěchů našich hráčů v soutěži jednotlivců vyčnívají 2 první místa – Kuba Zahrádka v kategorii U19A a Zuzka Klusoňová v kategorii U19A.  Oba s úsměvem přehráli své finálové soupeře a převzali pohár pro vítěze. Medailové pozice ještě obsadili Dominika Kurzová (2.místo U17A), Vojta Jára (3.místo U13B) a Terka Járová (2.místo U11A). V druhé hale, kde sa hrála většina utkání kategorie B se do finále probojoval i Lukáš Myšák. S ohledem na pozdní hodinu a i na únavu domácího finálového soupeře se pořadatelé rozhodli posunout finále až na nedělní ráno. Jak to dopadlo, musím počkat až na oficiální výsledky pořadatele. Kačka Maixnerová obsadila 3. místo ve dvouhře děvčat do 19 let kategorie B.

Nedělní debly působily dlouho bez napětí a celkem bez problémů si pohár za vítězství odváží Terka Járová, které pořadatelé přidělili za partnerku do debla její finálovou soupeřku ze soutěže jednotlivců a tak obě děvčata nedala svým soupeřkám šanci. Naopak zcela vypjaté bylo finálové utkání v kategorii dívek U17A, kde Dominika s Míšou čelily svým německým o hlavu vyšším soupeřkám a oplatily jim ve finále porážku ze skupiny. Bohužel nepříliš sportovní chování německé dvojice zkazilo závěrečnou radost našich děvčat, které zaslouženě zvítězily 2:1. Za zmínku z tohoto utkání stojí jistě i závěr hned prvního setu, kdy Domča s Míšou prohrávaly 10:14, ale set otočily a vyhrály 21:14. V kategorii chlapců U11A byl Vojtovi Seberovi přidělen německý spoluhráč a tato česko-německá spolupráce znamenala pro Astru stříbrnou pozici.

Turnaj pro náš oddíl jistě patří mezi ty úspěšné, pro mladší hráče to byla navíc i první zkušenost s mezinárodní konkurencí.

Fotografie z turnaje najdete na album1 nebo alubum2

Výsledky budou uveřejněny na stránkách pořadatele zde.
Zbyněk Jára
Comments