Aktuální příspěvky


Pozvánka na valnou hromadu oddílu

přidáno: 16. 4. 2018 1:14, autor: Jozef Balint

Valná hromada badmintonového oddílu TJ Astra se uskuteční ve čtvrtek 19.dubna 2018 od 18:00 v areálu TJ - "Klub Astra", V Korytech 157/27, Praha 10.

Mezinárodní turnaj v Berlíně

přidáno: 3. 4. 2018 1:52, autor: Markéta Osičková   [ Aktualizováno 3. 4. 2018 10:10 uživatelem Jozef Balint ]

    Na mezinárodní turnaj s dlouholetou tradicí vyrazili do Berlína o Velikonocích hráči kategorie U15 a mladší.
Hrálo se ještě ve starých ročníkových kategoriích, turnaj má rozdělení na "Áčkovou" a "Béčkovou" skupinu ve všech disciplínách, vhodné tedy především pro liché ročníky. Ale ani naši starší se neztratili, ba naopak. Smyslem výjezdu bylo zahrát si co nejvíce zápasů (ve skupinách i debl a mix), a tak jsme se všichni přihlásili do "B", kromě Marka Čepely, který je vysoko na žebříčku v ročníku 2007.
    První den se hráli pouze mixy, kde Kristýna Bálintová s nově nalezeným partnerem Markem Orosem postoupili až do finále! Teodor se slečnou Pantoflíčkovou se probojovali mezi 8 nejlepších párů. V U13 B se skvěle vedlo Honzovi Urbanovi, který s Luckou Paterovu vyhrál dokonce první místo! 
    Druhý den začala soutěž jednotlivců, kde ze skupiny postoupil i Marek Čepela (jediný hrající U11 A), Erika Osičková (U11 B), která se po počáteční nervozitě probojovala až do finále a získala tak druhé místo. Naši chlapci U13 B Vojta Havránek, Honza Urban a Tobiáš Lecian postoupili ze skupin, Tobík až do finále a Vojta s Honzou do semifinále, kde si dali Astra bitvu o třetí místo. Vyhrál Honza. Teodor s Kristýnou byli bohužel další dva dni se svou skupinou ve vedlejší hale, kde bych ráda poděkovala za výpomoc s koučingem Pepovi Bálintovi. Teo postoupil ze skupiny, kde následně prohrál s vítězem celé U15 B kategorie, Kristýně se podařilo dostat do semifinále, ale boj o třetí místo na stupně vítězů neproměnila. 
    Poslední třetí den bohužel začal odjezdem Marka Čepely s teplotou domů, ostatní hráli debly. Erika s Adélou Turoňovou získali třetí místo, Vojta s Honzou také třetí místo a Kristýna s Pantoflíčkovou krásné druhé místo.
Myslím, že pro všechny byl turnaj velkou zkušeností a každý si zahrál dostatek zápasů a ještě jsme všichni stihli alespoň jednu návštěvu města.

    

Otevřené GPC U13 na Kladně

přidáno: 28. 3. 2018 11:30, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 28. 3. 2018 11:32 ]

    Tuto neděli 25.3.2018 se na Kladně konal otevřený turnaj kategorie U13, kde náš oddíl reprezentovali Terka Houžvíková, Adam Dohnal, Marek Čepela, Matěj Švarc a Michal Moravec. Naši kluci nabrali nejen nové zkušenosti, ale i v každé disciplíně utržili cenné medaile.

    Ve smíšené čtyřhře se do finále bez větších obtíží probojoval Matěj Švarc se svou parťačkou Kačkou Koliášovou (SK Hamr), kde se utkali s Míšou Moravcem a Ivčou Treperovou (SK Prosek Praha), které nakonec porazili a obsadili první místo, na Míšu s Ivčou zbyla medaile stříbrná.

       Ve dvouhře se nejdále dostal Marek Čepela, jehož cílem na turnajích je nejen zvítězit, ale i ovládnout své emoce. Po třísetovém finálovém boji se zkušeným hráčem Jonášem Markem z toho nakonec bylo druhé místo. Bronzový skončil Míša Moravec.

    Poslední disciplína, čtyřhra chlapců, byla asi nejnáročnější, neboť se protáhla do pozdních večerních hodin a na hráčích byla znát velká únava. I tak si Míša Moravec s Máťou Švarcem zahráli finálový, třísetový zápas, který vyhráli a získali zasloužené zlaté medaile.

     


Napsala Petra Moravcová


Družstva U11

přidáno: 28. 3. 2018 11:12, autor: Markéta Osičková

    Tento víkend se naši nejmladší zúčastnili turnaje družstev kategorie U11 v naší oblasti. Soutěž se hrála ve 2 skupinách, následně vítězové spolu o první místo a druzí ve skupině o třetí atd. Pětice našich dětí si ve skupině poradila s družstvy Arionu a Prosek - Letňany, porážku utrpěli od SK Prosek "A". Z druhého místa ve skupině  šli tedy bojovat o medaili pro změnu s SK Prosek, tentokrát s názvem "B". Zápas se podařilo s přehledem vyhrát a tak si naši odnesli diplom za třetí místo:-)
Gratulujeme.


Družstva U13 a GPC U17

přidáno: 24. 3. 2018 9:32, autor: Markéta Osičková

    Minulý víkend naše děti bojovaly v soutěži družstev kategorie U13. Tým "A" šel obhajovat prvenství z prvního kola, tým "B" sbírat další zkušenosti. Tobiáš Lecian byl v době družstev na Talent Team soustředění v Karviné, takže si chlapci museli poradit bez něj. Vzhledem k onemocnění Matěje Švarce musel jeho mladší bratr Matěj zaskočit z Béčka do Áčka a Béčko si tak vypůjčilo hráče z jiného oddílu. I bez hlavních opor ze skupiny postoupilo do bojů o medaile Áčko a do bojů o poslední místo Béčko.
    V napínavých soubojích ve skupině vítězů skvěle a bojovně zahráli všichni naši hráči, ale těsné prohry dvakrát 3:4 přinesli jen bronzové medaile. Přesto se v tabulce drží naše družstvo zatím na prvním místě! Moc gratulujeme a držíme palce do dalšího kola.


    Stejný víkend se také hrál otevřený turnaj GPC U17 na Hamru, kde se nejlépe z našich dařilo Andy Kobylákové, která společně s Danem Fürstem ze SoRadMet obsadila druhé místo.


I. liga: Zlatá Astra ,,A“ postupuje do baráže o extraligu

přidáno: 19. 3. 2018 11:47, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 19. 3. 2018 11:52 ]

V sobotu 17. března se na domácí půdě konalo finálové kolo I. ligy skupiny západ. Tým Astry ,,A“, který se po 4. kole dostal na průběžné první místo, reprezentovali Lukáš Kurz, Vítek Kulíšek, Adam Hobzik, Honza Vitvera, Honza Fiala, Domča Kurzová, Zuzka Klusoňová, kvůli zranění nehrající Vojta Sebera a kapitán Vojta Brothánek. Tito borci do rozhodujících bojů nastoupili s jediným cílem: získat zlatou medaili a zahrát si tak o postup do nejvyšší soutěže. Dramatické březnové sněžení bylo předzvěstí dramatických bojů. Atmosféra v hale byla doslova mrazivá, nálada hráčů bojovná. V cestě za vysněným titulem jim stály týmy BK TU v Liberci a Sokol Radotín Meteor Praha ,,B“.

TJ Astra ZM Praha ,,A“ – Sokol Radotín Meteor Praha ,,B“ 5:3

K prvnímu utkání nastoupil již tradiční prvoligový pár Vítek s Domčou, který i přes velké odhodlání neoplatil zkušenému Hoškovi s Musilovou porážku z Liberce a ve dvou setech prohrál. Souběžně s mixem sehráli Adam s Honzou V. vyhrocený zápas proti dvojici Jirásek – Vitvera J. a po třech setech získali první bod pro Astru. Po minulém kole byl Lukášem K. vypsán konkurz na pozici kouče na dámského debla, avšak nenašel se vhodný adept, který by tuto funkci kvalitně zastal, proto musely Domča se Zuzkou dvojici Titěrová – Musilová porazit takřka samy. Holky však předvedly svůj nadstandard a jasně zvítězily 2:0 na sety. Přestože hrál Vítek ještě ve čtvrtek na mezinárodním turnaji v Karviné, nedal na sobě znát únavu a po boku Lukáše porazil zkušený pár Hošek – Teller. Další výhry se řítily lavinovou rychlostí a po souboji bratrů Vitverů a dámském singlu měla již Astra A potřebných 5 bodů v kapse. Přestože dvě zbývající pánské dvouhry bodový zisk Astry již nezvýšily, nesly se na vlně vítězné euforie: Lukáš zejména v prvním setu velmi dobře držel krok s Tellerem a Honza F. odehrál kvalitní třísetový zápas se Synovcem, ve kterém se hecoval a k všeobecnému překvapení několikrát řekl: ,,JO!“. Astra ,,A“ tedy porazila Sokol Radotín Meteor Praha ,,B“ poměrem 5:3 a ke zlaté medaili se přiblížila na dosah jedné rakety. Za zmínku stojí dobrý skutek Vítka, který zachránil Zuzce život tím, že ji po třísetové bitvě s Titěrovou koupil za své úspory CocaColu.


Následovalo utkání týmů Sokol Radotín Meteor Praha ,,B“ a BK TU v Liberci, během kterého si naši hráči zaslouženě odpočinuli a posílili pizzou proscuitto. Konečné vítězství Meteoru 5:3 rozhodlo ve prospěch Astry: k získání zlaté medaile stačil v tuto chvíli pouze jediný bod.


TJ Astra ZM Praha ,,A“ – BK TU v Liberci 4:4

Přestože v úvodním mixu Vítek s Domčou proti páru Vachálek – Nejedlová prohráli 0:2 na sety, nesl se zápas v uvolněné atmosféře: Vítek si zkoušel rány, Vachálek finty. Na stav 1:1 opět srovnali Adam s Honzou V. když si zkušeně pohlídali koncovku obou setů a v poměru 24:22 a 21:18 porazili pár Šída – Marek. V královské disciplíně excelovala Domča, která psychicky podržela Zuzku a v klasických třech setech holky vybojovaly vítězství nad dvojicí Nejedlová – Peruňská. Slibné vedení Astry 2:1 bylo srovnáno poté, co Lukáš s Vítkem nepřekonali tlak silného soupeře a prohráli s dvojicí Vachálek – Zahrádka 19:21 a 14:21. Přestože Lukáš svědomitě koučoval dámského singla, nedokázala Zuzka oplatit slovenské hráčce Peruňské nedávnou porážku a mnoha nevynucenými chybami pomohla Liberci k vedení 3:2. Bodovou převahu 4:3 zajistil Adam, který udolal Koňase a Honza V., jenž porazil Marka. O vylepšení výsledku se v náročném zápase pokusil Honza F., jenž statečně bojoval proti Zahrádkovi, kterému podlehl až ve třetím setu. Utkání skončilo remízou 4:4.


Výsledky 4. a 5. kola zajistily týmu Astry ,,A“ vedení v tabulce a zisk ZLATÉ MEDAILE v I. celostátní lize skupiny západ. Domča k úspěchu napsala toto: ,,Dokázali jsme to!! Zlatá medaile do sbírky!“


Děkujeme Martině za vedení turnaje, skvělým rozhodčím Terce, Valče, Vráťovi a Pepovi, dále Kikině a Sébovi za psychickou podporu a fandění (samozřejmě i ostatním, kdo dorazili alespoň na chvíli) a v neposlední řadě také Domče se Zuzkou a Martinou, které upekly prvotřídní koláče/bábovku.


Na konci dubna nám držte palce, budeme bojovat v baráži o postup do extraligy!


Několik dalších fotek z dílny Jirky Kulíška si můžete prohlédnout zde.


Autor: Z.K.

I liga: Astra „B“ nezvládla závěrečné kolo a sestupuje

přidáno: 18. 3. 2018 15:48, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 19. 3. 2018 11:25 ]

V neděli 18. března se vydali hráči Astry „B“ na páté (a závěrečné) kolo první ligy skupiny západ, a to do města, kde by chtěl žít každý (kromě Pražáků, tedy). Vzhledem k vzdálenosti od Prahy a brzkému nedělnímu začátku v 9:00, jsme se na místě setkali již v sobotu večer ve složení: Radovan Gregor, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Zdeněk Sváta, David Waller, Tereza Kobyláková, Michaela Myšáková a Ivana Zychová. Přespání a následná snídaně v hotelu U Tří lvů proběhly bez komplikací, a náš početný tým se vydal do haly s cílem napravit nepovedené minulé kolo.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Slovan Vesec „A“ 4:4

Hned první utkání pro nás bylo to nejdůležitější, protože v boji o udržení jsme soupeřili právě zejména s tímto severočeským týmem. Tradičním začátkem utkání byly zápasy mixu a druhého pánského deblu. Mňéřa s Terkou se po slabším začátku proti Vajsejtlovi / Hořínkové dokázali vymanit z ustavičného bránění a po přitvrzení vlastního útoku ve třech setech vybojovali bod na stranu Astry. Michal se Zdendou naopak vyhráli proti Stejskalovi / Milému pouze první set a ve dvou zbylých se nedokázali adaptovat na dobře pozičně hrající soupeře. Další nemilé překvapení nám připravily Míša s Ivčou, když ve dvou nastavených setech prohrály s párem Foukalová / Hořínková. V prvním deblu neměli Lukáš s Mňéřou nárok na slušný výsledek proti Klimešovi/Vajsejtlovi, kde oproti minulému střetnutí s touto dvojicí odvedli mizerný výkon a soupeř tak získal třetí bod.  V singlech jsme ještě dokázali zabojovat, nejprve Míša gradujícím tempem a kvalitou hry ve třech setech porazila Foukalovou, Michal ve dvou setech Nývlta, a nakonec Zdeněk, který dokázal přerušit Stejskalovu družstevní neporazitelnost v singlech, když svého soupeře udolal na tři sety. Posledním zápasem tak byla dvouhra Lukáše, který se v tradiční roli „vyblokovávače“ prvního singlu střetl s Klimešem a bohužel herní převaha na straně soupeře vyústila ve čtvrtý bod Vesce, a konečnou remízu. Pro nás tedy žádné přiblížení k soupeři, kterého jsme potřebovali v tabulce přeskočit.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „A“ 3:5

S nepatrně obměněnou sestavou jsme pražské derby zahájili zápasy mixu a prvního deblu. Mňéřa s Terkou začali znamenitě, první set proti Stádníkovi/Ausbergerové takřka bez obtíží vyhráli, ale poté se soupeř rozehrál a zdrcujícími příjmy a silnou ofenzivou získal zápas na svou stranu. V deblu se proti Klačanskému / Palánovi opět postavili Michal se Zdeňkem, a jako obvykle sehráli těsný zápas, tentokrát v méně vyhrocené atmosféře než obvykle. Bohužel, z výhry 21:19 ve třetím setu se radoval soupeř, a nám se začal zužovat prostor pro získávání bodů. Opatrný optimismus u nás navodil debl Mňéři s odpočatým Ráďou, který opět ukázal, že dokud mu stačí kondice, hraje jako za mlada. V zápase proti Stádníkovi / Šulkovi dokázali naši první set vyhrát 22:20 a druhý dokonce 26:24, čímž nám vybojovali první bod. V ženském deblu se Míša s Ivčou nedokázaly prosadit proti Ausbergerové / Zelinkové, i přes vyrovnanější první set, na který ale nenavázaly v setu druhém, a opět bodoval soupeř. Z pohledu Astry následoval Match of the day, ženská dvouhra ve které se utkala Terka se Zelinkovou. Terka ve velmi vyhrocené atmosféře těsně získala první set, ale ve druhém se množstvím nevynucených chyb (včetně častých podání do autu) musela smířit s realitou třetího setu. Naštěstí po kondiční stránce Terka nezaznamenala žádný problém a Zelinkovou doslova uběhala a třetí set vybojovala 23:21. Z tří pánských dvouher zaznamenal pro Astru bod pouze Zdeňek na dvojce s Palánem, když se mu po prvním prohraném setu rozběhl vnitřní motor, zlepšil se pohyb i údery, a soupeř mu šel naproti množstvím vlastních chyb. David proti soupeřově silnému třetímu singlu – Šulkovi sehrál zápas spíše pod svoje možnosti a prohrál na dva sety. Lukáš se proti Klačanskému nedokázal koncentrovat v koncovce prvního setu, který byl získatelný, a v druhém setu se k lepšímu výsledku také nepropracoval.

Naše šance na udržení se rozplynuly současně s výhrou Slovanu Vesce nad Sokolem Křemže, který se zároveň s naším utkáním proti Proseku odehrával na vedlejších kurtech. Tato výhra pro nás byla skutečně překvapující a pochopitelně měla značný dopad na naší herní morálku.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Sokol Křemže „A“ 0:8

V tuto chvíli jsme již neměli žádnou naději na udržení se v soutěži. Výsledek utkání tomu odpovídá, a aniž bychom chtěli snižovat výkony soupeře, je nutné podotknout, že zápasy byly z naší strany odehrány na půl plynu, snad kromě singlu Michala, který zaznamenal náš jediný vyhraný set, a to proti Hadáčkovi (ale nakonec taktéž prohrál).

Velmi detailní analýzu všech utkání v podání mentora týmu Radovana Gregora sledujte zde.

Sezóna tedy pro Astru „B“ i přes veškerou snahu skončila neúspěchem a v příští sezóně si po pěti letech opět okusíme krajský přebor, kde uděláme vše, co bude v našich silách, pro návrat do první ligy.

Autor: L.M.

Nejstarší i nejmladší úspěšní

přidáno: 12. 3. 2018 4:03, autor: Markéta Osičková

Tento víkend se zúčastnila početná výprava dospělých Astráků GPA v Plzni.
Medailová umístění získaly naše ženy:
Eliška Maixnerová ve čtyřhře, Majda Lajdová ve čtyřhře a smíšené čtyřhře, Domča Kurzová ve smíšené čtyřhře
 a Zuzka Klusoňová ve dvouhře. Moc gratulujeme. Výsledky turnaje ZDEAni naši nejmenší se neztratili a na turnaji U10 v Kladně vybojovali dvě zlata - Daniel Pešek a Nela Pavlišová.


Víkend plný turnajů

přidáno: 6. 3. 2018 1:26, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 7. 3. 2018 13:27 ]

    Tento víkend se naši hráči ve všech kategoriích rozjeli na různá místa republiky. Ti nejstarší, Vojta Sebera, David Waller, Vítek Kulíšek, Valča Sonnková a Terka Hřebíková na GPA U19 v Hradci Králové. Nejlépe si vedl Vítek, když společně s Valentýnou a Vaškem Palánek z Proseka vybojoval dvě první místa. 


    Další početná skupina vyrazila naopak do Brna na GPB kategorie U13 - Tobiáš Lecián, Matěj Švarc, Marek Čepela a slečny Ája Davídková a Sára Češková. Pro holky to bylo tvrdé utkání se s realitou, jak jsou na tom děvčata z jiných koutů republiky, kluci měli šanci porovnat své síly s těmi nejlepšími a Tobík se rozhodně neztratil! Obsadil třetí místo ve dvouhře a také díky svým výsledkům byl pozván na soustředění Talent Teamu od Českého badmintonového svazu.

    Třetí výprava se vydala do Kladna na GPC U15 otevřený turnaj. Velmi bojovně zahráli dvouhru Aneta Osičková a Lukáš Pavlica i Nela Veverková se probojovali přes dvě kola. Překvapením turnaje se stali kluci Vojta Havránek a Honza Urban, když zvítězili ve čtyřhře kluků!


I. liga: Béčko není zachráněno, stále musí bojovat o udržení

přidáno: 27. 2. 2018 14:04, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 27. 2. 2018 14:05 ]

O tomto víkendu se v Praze na hřišti Astry odehrála utkání o udržení v I. lize. Astra „B“ z důvodu omluvenek musela opět hrát v upravené sestavě a to ve složení R. Gregor, Z. Sváta, J. Měřička, M. Netík, J. Jouda, D. Waller, T. Kobyláková. Chyběli hráči L. Myšák, M. Myšáková, I. Zychová.

TJ Astra ZM Praha „B“ vs. TJ Slovan Vesec 3:5

Nejdůležitější utkání dne pro Astru nedopadlo dobře a skončilo prohrou. V příštím kole tohoto soupeře musíme porazit. Snad budeme mít ještě druhou hráčku do ženské čtyřhry a uzdraví se nám opory týmu.


TJ Astra ZM Praha „B“ vs. SK Prosek Praha 0:8

Tým Proseku přivezl velmi silné družstvo a ve všech utkáních až na první mužskou čtyřhru nedal Astře šanci na žádný zisk bodu. Prosek všechna utkání téhož dne nad ostatními družstvy také vyhrál a tím se zachránil od sestupu do nižší soutěže.


TJ Astra ZM Praha „B“ vs. TJ Sokol Křemže 4:4

Poslední utkání pro Astru „B“ znamenalo zisk 2 bodů do tabulky, což v posledním 5. kole může znamenat rozdílový bod o udržení se v I. lize.


Závěrem bych chtěl vyzdvihnout výkon Terezy Kobylákové. Tato hráčka byla doplněna do družstva z důvodu omluvenek jejích starších kolegyň a poprala se s touto pozicí na výbornou.  Přístup k utkáním jak na hřišti i mimo něj byl výtečný. Velké díky patří právě Tereze, že máme stále naději na udržení v I. lize, do které Béčko určitě patří.

Předminulý rok byl pro Béčko boj o udržení, minulý rok byl bojem o medaile (3. místo) a nyní tu máme opět zápolení o záchranu. Už se nemůžu dočkat příští sezony!

Autor: M. N.

1-10 of 536