Aktuální příspěvky

Pořádáme MČR U17

přidáno: 22. 10. 2017 7:36, autor: Lukáš Kurz

První listopadový víkend proběhne ve Sportovním centru Oáza MČR U17 pod taktovkou Astry. V turnaji budeme mít hned několik želízek v ohni a adeptů na medaili. Květnová generálka se podařila na výbornou. Můžete se přesvědčit sami přímo v hale, jestli se podaří na povedený turnaj navázat.

I liga: Výhra a remíza Astry „A“

přidáno: 22. 10. 2017 7:30, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno ]

V neděli 15. října se v pražské Vinoři uskutečnilo první kolo 1. ligy skupiny západ. Náš tým Astra „A“ se pod vedením kapitána Vojtěcha Brothánka utkal s družstvy BK TU v Liberci a Sokol Radotín Meteor Praha „B“. Dále za náš tým nastoupili Dominika Kurzová, Zuzana Klusoňová, Vít Kulíšek, Lukáš Kurz, Jan Vitvera a já (Jan Fiala).

TJ Astra ZM Praha „A“ – BK TU v Liberci 5:3

První utkání jsme hráli proti Liberci, ambice byly jasné, vyhrát. Věděli jsme, že to bude těžké. Pro naše štěstí Liberec vsadil na zahraniční posilu v ženách a nenastoupil za ně slovenský hráč Haring, který by nám určitě nějaké problémy v naší cestě za vítězstvím udělal. Jako každý tým Astry jsme spoléhali na úspěšnost v dámském deblu a singlu. Holky jako vždy nezklamaly a ukázaly, že naše síla je především v ženské části týmu. Ve smíšené čtyřhře nastoupil Vojta s Domčou proti páru Šída - Nejedlová. Naši ve třetím setu podlehli v koncovce. Na třetím singlu nastoupil Jan Vitvera proti Koňasovi. Honza nakonec vyhrál ve třetím setu. V druhém pánské dvouhře nastoupil Jan Fiala proti Vachálkovi, zde byl zápas až na začátek každého setu jasný a Liberec si připsal druhý bod. První singl hrál Lukáš, který ve dvou herně vyrovnaných setech podlehl Kubovi Zahrádkovi. Pánské čtyřhry měly být naší doménou. Ve druhé čtyřhře nastoupil Jan V. a Vojta proti Vachálek - Koňas. Po dvou vyrovnaných setech nakonec výhra pro nás. Nejhezčí zápas jsem si nechal na konec, první pánská čtyřhra, Lukáš s Vítkem proti páru Zahrádka - Šída. Kluci hráli dobře, snažili se útočit doprostřed kurtu, a jak se postupně sehrávali, tak začínali získávat převahu na kurtu. Vítězství pro nás, celková výhra 5:3.

TJ Astra ZM Praha „A“ – Sokol Radotín Meteor „B“ 4:4

Druhé utkání proti Meteoru nepatřilo mezi úspěšné. Čtyři nečekané nebo méně očekávané prohry zařídily remízu 4:4. V pánském singlu to byla prohra Jan F. proti Jakubu Vitverovi a Lukáš proti Pavlu Synovcovi. Nečekaně prohraná také dámská čtyřhra Domča se Zuzkou proti páru Titěrová- Musilová, kde se holky nechaly upinkat. Ve smíšené čtyřhře prohrál Vojta s Domčou opět ve třetím setu proti páru Hošek -Musilová. Naštěstí se nám podařilo lehce vyhrát dámskou dvouhru, kde nezklamala Zuzanka. Další výhry přidali obě pánské čtyřhry a třetí pánská dvouhra. Konečný stav tedy 4:4.

Myslím si, že prví kolo ligy pro nás dopadlo víceméně ideálně, jedno vítězství proti silnému týmu a zasloužená remíza proti Meteoru, kde se ukázala větší bojovnost a touha vyhrát u soupeřů než na naší straně. Ještě nakonec musím vyzdvihnout pro mě úžasné zlepšení a zklidnění Vítka. S Lukášem předvedli velmi dobré výkony. A samozřejmě naší hvězdu, Zuzanku, která je prostě dobrá.

Astra "A" se tak zařadila na druhé místo tabulky hned za Astru "B". Celkově tak můžeme hodnotit začátek ligy jako vydařený. Příští kolo vyjíždí áčko na začátku prosince na palubovku Sokola Křemže, kde se kromě domácího týmu utká s družstvem Proseka.

Autor: J.F.

Turnaj pro děti Lužiny a OP U15

přidáno: 21. 10. 2017 11:22, autor: Markéta Osičková

V sobotu 21.10.2017 opět získal zlatou medaili Daník Pešek v kategorii U9. V kategorii U11 druhé místo vybojoval Jakub Švarc.
    Stejný den na Hamru proběhl oblastní přebor - postupový turnaj na MČR pro kategorii U15. Z našich 16ti hráčů se ani do bojů o medaile nedostal nikdo. Věřím, že v další sezóně bude lépe a naši hráči zjistili své slabiny a budou na sobě více pracovat.

Naši nejmenší na turnaji v Letňanech

přidáno: 16. 10. 2017 2:58, autor: Markéta Osičková

V sobotu 14.10.2017 se naši nejmenší badmintonisté zúčastnili turnaje v Letňanech pořádaném Badmintonovou školou Letňany. Nela Pavlišová, Eliška Křenková, Terka Pečenková, Róza Brtová, Séba Matoušek, Marek Pečenka a Filip Skolil si zahráli hezké zápasy se stejně starými dětmi z Letňan a Proseka. Vyzkoušeli si údery, které natrénovali během prázdnin a prvních tréninků v tomto školním roce, získali krásné diplomy a sladkou odměnu a někteří i milý bonus v podobě medaile!

Celý turnaj provázela poklidná atmosféra. Děkuji hráčům, rodičům a v neposlední řad i pořadatelům turnaje za příjemný průběh sobotní badmintonové akce!

FOTO

Kačka T.

I liga: Astra „B“ dvakrát zvítězila!

přidáno: 14. 10. 2017 12:55, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 14. 10. 2017 12:57 ]

V sobotu 14. října proběhlo v hale Astry první kolo I. ligy skupiny západ, kde se tým Astry „B“ utkal s oddíly Slovanu Vesce a SK Proseku Praha. V letošní obměněné sestavě nastoupili: Radovan Gregor, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Zdeněk Sváta, Michaela Myšáková a Ivana Zychová. Za dohled z pozice vrchního rozhodčího děkujeme Lukáši Kurzovi, a za pískání zápasů pak rodině Kobylákových.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Slovan Vesec „A“ 5:3

Tým Severočechů byl od loňské sezóny spíše oslaben, a tak jsme do utkání šli s cílem vyhrát, či přinejhorším remizovat. První zápas dohrál Michal v singlu, kde ve dvou setech velice solidní hrou porazil Vajsejtla. V současně hraném mixu porazili Mňéřa s Ivčou pár Máchal / Synková, sice ve třech setech, ale po dobrém výkonu. Další bod připadl na stranu Vesce poté, co Zdenda vyhrál první set, ale v následujících dvou nenašel recept na nepříjemně hrajícího Stejskala. Utkání pokračovalo oblíbenou disciplínou dámského deblu, ve které naše holky Míša s Ivčou nepřipustily žádné překvapení, a se soupeřkami Foukalovou / Synkovou si relativně bez obtíží poradily, a to hned ve dvou setech. Pánské debly přinesly body na obě strany, když nejprve Zdenda s Michalem rozhodně porazili duo Máchal / Stejskal, ale z deblu Lukáše s Mňéřou proti Klimešovi / Vajsejtlovi si po vyrovnaném boji body odnesl soupeř. Vítězný bod pro družstvo získala Míša ve dvouhře proti Foukalové, kde i díky lepší fyzické kondici soupeřku výrazným rozdílem porazila. Konečné skóre zkorigoval vesecký Klimeš, když stabilním výkonem přehrál Lukáše v souboji týmových jedniček.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „A“ 6:2

Pro druhé utkání jsme připravili mírnou změnu sestavy v důsledku plánovaného příjezdu Rádi až na odpolední utkání. Na rozdíl od Vesce, SK Prosek letos svůj (už tak relativně silný) tým posílil o slovenského hráče Klačanského, a tak jsme očekávali velice těžký souboj o každý zápas.

V prvním zápase změřil své síly Mňéřa s Ivčou proti Stádníkovi / Ausbergerové. Bohužel kvalitní hra soupeře a občasné výpadky koncentrace našich vedly k prohře na dva sety. Velice emotivní zápas probíhal souběžně na vedlejším kurtě, kdy se Zdenda s Michalem střetli s hlasitou Proseckou dvojicí Palán / Vorlík. V bitvě raket a hlasivek se po třech setech z výhry radoval náš debl, a že šlo o radost nefalšovanou, dal Zdenda najevo patřičně nahlas. Hned další zápas Rádi s Mňéřou proti páru Böhm / Stádník se také nesl v duchu vyrovnanosti (avšak s menší hlasitostí). Ráďa si ve svém jediném zápase dne s Mňéřou dovedl navzájem vyhovět, což po dobré spolupráci na kurtu vrcholilo skvěle zvládnutou koncovkou třetího setu a dalšího bodu na stranu Astry! Již tak pocuchané nervy celého týmu byly následně testovány v jak jinak než vyrovnaném dámském deblu (kde pesimisté předpovídali jasnou prohru našeho páru). Míša s Ivčou se ale nezalekly silné dvojice Ausbergerové / Zelinkové, když v prvním setu těsně vyhrály 22:20, aby si v druhém setu daly jen 6 bodů. Rozhodující set se vyvíjel vyrovnaně, ale koncovku v dlouhých výměnách opět lépe zvládla naše děvčata, když nejprve odvrátila mečbol soupeřek a přidala dva potřebné body do stavu 22:20. Klidného zážitku nám nebylo dopřáno ani ve dvouhře, při které Michal svedl dlouhou a obtížnou bitvu s Vorlíkem. Po prvním setu, který Michal kontrolovanou hrou ovládl, dokázal Vorlík v druhém setu ještě přitvrdit, a souboj přivedl do třetího setu. Když Michal v polovině prohrával 7:11 a oznámil nám, že nemůže a tudíž asi prohraje, moc radosti nám nepřinesl. Ale jeho odhodlání nebylo zlomeno, a když otočil ze stavu 14:17 na 20:17, a následně celý set vyhrál 21:19, naše radost byla ohromná! O to více proto, že současně s Michalem hrál svůj singl i Zdenda s Krajčou, a s relativní lehkostí ho dokázal na dva sety porazit, čímž zajistil výhru v celém utkání. Smutná tečka za celým herním dnem přišla v posledním zápase Míši se Zelinkovou (který se pro nás vyvíjel příznivě) v souboji o skóre, když si Míša Zelinková přivodila bolestivé zranění kotníku, v důsledku čehož musela zápas skrečovat. Tímto jí přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na kurty.

Celkově jsme tedy do soutěže vstoupili tím nejlepším možným způsobem. Další kolo proběhne z kraje prosince a tým se vydá hrát do Liberce.

Celkové výsledky a zápisy z utkání - viz czechbadminton

Autor: L.M.

Kategorie U9 zářila na Kladně

přidáno: 10. 10. 2017 12:00, autor: Markéta Osičková

Naši nejmenší se tento víkend zúčastnili turnaje na Kladně. Daník Pešek opět vybojoval první místo a s ním také Nela Pavlišová. Zúčastnil se i Filip Skolil, který obsadil páté místo.

Na GPC U13 v Praze na Hamru vybojovali medaile Tobiáš Lecian ve dvouhře - 3.místo, spolu s Terkou Pavelkovou také 3. místo v mixu a 2.místo ve čtyřhře s Lukášem Pavlicou.

Přijďte zafandit našim dospělým

přidáno: 6. 10. 2017 13:09, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 6. 10. 2017 13:21 ]

Příští sobotu se v našem domácím prostředí odehraje první kolo I. celostátní ligy družstev dospělých. Vidět můžete jeden z našich nejlepších Astra týmů. Pozvánka v příloze.

Medaile z turnaje dětí v Kralupech

přidáno: 25. 9. 2017 3:02, autor: Markéta Osičková

Naši nejmladší se zúčastnili turnaje v Kralupech. Více ve článku od Kačky. Medailistům gratulujeme!!!

Tobiáš Lecian třetí na GPB U13

přidáno: 12. 9. 2017 1:17, autor: Markéta Osičková

Tento víkend je 8 našich hráčů zúčastnilo GPB kategorie U13. Nejlépe z našich si vedl Tobiáš Lecian, který ve dvouhře obsadil krásné 3.místo!!! Do třetího kola ve dvouhře se probojoval i Vojta Havránek a ve smíšené čtyřhře Lukáš Pavlica s partnerkou z Sokol Radotín Meteor Lucií Vyšehradskou. Ostatní si odvezli každý minimálně jednu nebo dvě výhry a holky Tereza Pavelková s Anetou Osičkovou konečně prolomily smůlu v koncovkách společné čtyřhry.

Zahájení tréninků 2017/2018

Pravidelné tréninky badmintonového oddílu začínají tento týden v úterý.
V příloze najdete předběžný rozpis závodních skupin, přípravka a kroužek dle informací v Náboru.
Kondiční tréninky v pondělí jsou letos rozděleny do dvou skupiny s poplatkem, zapisujte se ZDE.