Aktuální příspěvky

MČR U19 zablýskalo medailemi pro Astru

přidáno: 8. 1. 2018 3:02, autor: Markéta Osičková

Početná výprava našich hráčů se nominovala na Mistrovství republiky kategorie U19 a rozhodně hráči nejeli sbírat jen účastnické body. Ve dvouhrách kluků se Kristiana Lecian a David Waller probojovali mezi 8 nejlepších, David po výhře nad Jiřím Vajsejtlem po dobré přípravě  a soustředění na zápas, rozhodně velký úspěch pro Davida. Kristian potvrdil své nasazení a mohl z MČR odjet také spokojený.
     Ve dvouhře dívek nás reprezentovala Tereza Kobyláková, která dokázala porazit bývalou juniorskou reprezentantku do 17 let Anežku Nováčkovou a nasazenou dvojku, zkušenou hráčku  Pavlínu Krpatovou. Terka si vybojovala bronzovou medaili ve dvouhře, když pak ve dvou koncovkách si neporadila s Janou Adámkovou v semifinále. Společně s Valentýnou Sonnkovou pak holky snadno prošli až do finále čtyřhry dívek a získaly stříbrnou medaili.
    Ve čtyřhře se pak nejlépe již tradičně dařilo Vítkovi Kulíškovi, který spolu s Vaškem Palánem z Proseka získali také bronzovou medaili.
    Všem hráčům moc gratulujeme a za spolukoučing děkujeme Lukášovi Kurzovi a Adamovi Hobzikovi.

Víkend plný GPD

přidáno: 8. 1. 2018 2:46, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 11. 1. 2018 3:04 ]

Naše děti tento víkend startovali na mnoha turnajích GPD (U13 a U15). Nejlépe se vedlo na U13 Jakubovi Švarcovi, který vyhrál dvouhru a společně s Erikou Osičkovou mix a s Adamem Dohnalem debl. Moc gratulujeme!
    Na GPD U15 se podařilo Vojtovi Havránkovi vyhrát mix s Terkou Pavelkovou a debl s Honzou Urbanem. Většina hráčů z ročníku 2005 postoupila na GPC a zahrála pěkné zápasy, nejlépe a překvapivě pak hrála Nela Veverková a Tobiáš Lecian.
    Organizaci nabytého turnaje zvládli skvěle Kačka Tomášková se Standou Erhartem a Jirkou Havránkem.

PF 2018

přidáno: 23. 12. 2017 3:27, autor: Vojta Brothanek

Astráci bronzoví na MČR družstev dorostu

přidáno: 19. 12. 2017 1:43, autor: Markéta Osičková

Tento víkend se naše družstvo dorostu v roli nasazené dvojky zúčastnilo Mistrovství republiky družstev. Kapitánem byl zvolen Vojta Sebera shodně všemi hlasy - Kristian Lecian, David Waller, Vítek Kulíšek, Tereza Kobyláková, Valentýna Sonnková a Tereza Hřebíková. Jako doporovod a pomocný kouč s námi jel Lukáš Kurz.
Všechna utkání byla velmi vyrovnaná, často jsme hráli na dvou kurtech a tak bylo fajn, že jsme se mohli s Lukášem rozdělit.
    Sobotní los nám do skupiny přidělil TJ Slovan Vesec, TJ Sokol Klimkovice a Sokol Radotín Meteor Praha. Ze soboty jsme postupovali do nedělního semifinále z prvního místa a hráči si tak zasloužili velkou večeři v místní restauraci.
    V neděli nás čekal domácí SKB Český Krumlov o postup do finále. Krumlovští lépe zvládli standardní situace a dokázali zachovat chladnou hlavu, takže po prohře 3:4 jsme museli podruhé nastoupit proti Vestci do boje o medaili. O konečné 4. místo jsme v posledních letech hráli několikrát, utkání tradičně vypjaté včetně zápasu Terky Kobylákové, které hrála pro diváky souboj s Ivou Foukalovou 24:22 ve třetím setu a vše se dohrávalo rozhodujícím dámským deblem. Konečný výsledek 4:3 nám přinesl bronzové medaile a mohli jsme se po letech opět těšit z úspěchu na MČR družstev dorostu.
    Děkujeme rodičům a Maixnerům za uvítání v hale a dort, Lukášovi za odvoz a koučing. A já děkuji hráčům za skvělou atmosféru a fandění, které nám ostatní záviděli.

Vánoční turnaj 2017

přidáno: 14. 12. 2017 23:31, autor: Vojta Brothanek

MČR kategorie U13

Na mistrovství republiky U13 náš oddíl reprezentovali Vojta Havránek a Tobiáš Lecian.  Pro oba kluky to byla premiéra na velkém "Áčkovém" turnaji, takže Tobíkova výhra v prvním kole byla cenným přínosem. Vojta nestačil v prvním kole na mrštnějšího a rychlejšího Simona BK 73 Detacar Benátky n/J. a v zápase o pořadí po vyrovnaném zápase bohužel také  neuspěl. Účast na MČR ale Vojtu motivovala k dalšímu tréninkovému úsilí. Tobík ve druhém kole nestačil na Běhounka z TJ Chemička Ústí nad Labem. I tak se ale může po novém roce Tobík těšit na skvělé žebříčkové postavení v první osmičce v ČR!

I liga: Neúspěšné druhé kolo pro Astru „B“

přidáno: 2. 12. 2017 16:39, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 2. 12. 2017 16:44 ]

Tým Astry „B“ se v sobotu 2. prosince vydal hrát druhé kolo I. ligy skupiny západ do haly TU Liberce, a jeho soupeři byli domácí BK TU v Liberci a Sokol Radotín Meteor Praha „B“. V pátek večer jsme se dozvěděli, že budeme muset nastoupit v oslabené sestavě bez Zdeňka S., a tudíž jsme hráli ve složení: Radovan Gregor, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Michal Netík, Michaela Myšáková a Ivana Zychová.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK TU v Liberci „A“ 2:6

Utkání proti tradičně silnému týmu Liberce (opírající se zejména o cizí hráče) zahájili v mixu Radek s Ivčou proti Haringovi / Nejedlové, a na druhém kurtě Lukáš s Mňéřou proti Kubovi Zahrádkovi / Šídovi. V mixu nám nepomohla Ráďova nerozehranost po dovolené, která vedla k nepřesnostem a k úderové nejistotě. Jednou odvrácený mečbol v druhém setu dobrým příjmem (Rádi) nám dal sice naději, ale ta vzápětí vyprchala a z vítězství se radoval soupeř. První debl byl naproti tomu ukázkou, k čemu vede špatná volba úderů a neschopnost zakončit výměnu (prohra na dva sety 8 a 14 hovoří jasně). Po pořadatelem nařízené pauze, kdy jsme si byli nuceni vychutnat nesmyslně prázdné kurty, nastoupili k deblům Míša s Ivčou, a Michal s Radkem. V ženském deblu proti Nejedlové / Slatinské jsme mohli pozorovat, jak je nepříjemné, když jednomu hráči z dvojice (např. Ivče) nechce nic letět přes síť, či do kurtu. To, že jsme zápas prohráli na dva sety (což v ženském deblu nebývá pravidlem), opět hovoří za vše. V druhém deblu nasadil Liberec vysoce kvalitní pár Haring / Vachálek, na který bohužel kluci nenašli recept, a proti nátlakově hrajícím soupeřům prohráli na dva sety. Po párových disciplínách jsme tedy prohrávali 0:4 a bylo žádoucí výsledek korigovat alespoň ve dvouhrách. To se nepovedlo Lukášovi na prvním singlu, když proti Kubovi Zahrádkovi v prvním setu promarnil dva setboly, a ani druhý set nedokázal získat na svou stranu. Míše se dařilo lépe, první bod pro Astru získala proti otráveně hrající Slatinské, ale to až poté, co Míša zbytečně prohrála první set. Ve zbylých dvou však byla výrazně lepší. K druhému singlu nastoupil Mňéřa, ale proti technicky i pohybově lépe vybavenému Vachálkovi neměl výraznou šanci a prohrál ve dvou setech. K lepšímu výsledku nakonec přispěl Michal v zápase proti Koňasovi, kterému vždy v průběhu setu bodově odskočil a náskok vždy dokázal udržet do konce.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „B“ 1:7

Druhé utkání jsme navzdory pořadatelem nařízené pauze zahájili takřka ihned, protože dívání se na prázdné kurty nás rychle omrzelo. Pravděpodobně jedinou pozitivní událost v celém utkání jsme prožili hned na začátku, tedy fakt, že soupeřovi ráno odřekla účast H. Musilová, a tudíž s jedinou ženou nebyl schopný postavit ženský debl. Pro nás tedy začátek utkání za vedení 1:0. Reálně prvním zápasem byl opět mix Rádi s Ivčou, a opět první debl Lukáše s Mňéřou. V mixu proti Vitverovi Jakubovi / Titěrové naši těsně urvali koncovku prvního setu, ale na Ráďu již začala doléhat únava a v následujících setech byl náš pár poražen. První debl proti papírově silně rezonujícím jménům Hošek / Teller se podařilo dovést do třetího setu, ale spíše nevynucené chyby než cokoliv jiného rozhodly o výhře soupeře. Následoval první singl Lukáše s Tellerem, s podprůměrným výkonem Lukáše. Pomalá reakce na údery soupeře, nepřesná rozehrávka a opakované série nevynucených chyb vedly k prohře na dva sety. V souběžně hraném zápase Mňéři se Synovcem bylo zase možné pozorovat časté chyby v zakončení a zbytečné přestřelky, ze kterých měl více soupeř. Rovněž prohra. Bohužel ani Míše se nepodařilo získat bod, když netradičně akčně hrající (avšak ve výrazu tváře netečnou) nedokázala dostat pod potřebný tlak. Mezitím v dlouhém zápase Michal bojoval s Jakubem Vitverou, ale ani vedení 11:8 ve třetím setu nestačilo, protože po výměně stran předvedl Vitvera obdivuhodnou sérii bodů z dlouhých výměn a z posledních 16 výměn jich 13 vyhrál (skóre třetího setu bylo 14:21 ve prospěch Radotína). V úplně posledním zápase utkání i dne nastoupili unaveně a otupěle působící Michal s Ráďou proti Jiráskovi / Synovcovi, svižně prohráli první set, ale v druhém se jim povedlo ustát koncovku a zápas prodloužit. Možná že i s vědomím jisté prohry v utkání se ve třetím setu nedokázali vyhecovat k lepšímu výkonu, a celé utkání tak uzavřeli prohrou.

Z Liberce jsme tedy odjížděli zklamaní z výsledků i vlastních výkonů. Útěchou nám bylo pouze lahodné cukroví od Míši a návštěva našeho oblíbeného restauračního zařízení (kdo nás zná, tak ví). Na třetí kolo v lednu se tak musíme dobře připravit a věřit, že odvedeme lepší výkony, které povedou k lepším výsledkům.

Autor: L.M.

Družstva U13 skončila pro ročníky 2005

Pražské finále družstev U13 - 2017 - Vinoř

V sobotu 25.11. pro nás vyvrcholila sezona soutěže družstev kategorie U13 závěrečným turnajem ve Vinoři. Do finálového pavouka se díky výkonům během letošního roku probojovala obě Astrácká družstva. Za naše Áčko nastoupili: Tereza Pavelková, Aneta Osičková, Nela Veverková, Jan Urban, Tobiáš Lecian, Vojtěch Havránek.

Hned první kolo přineslo bratrovražedný souboj našeho Áčka proti Béčku. I když konečný výsledek potvrdil papírové předpoklady, nechybělo ve vzájemném klání ani překvapení. To když Matěj s Michalem, nabiti energií a odhodláním, nastoupili na Vojtu s Tobíkem a po třech setech zaslouženě vyhráli. Hra Áčkových deblistů v tu chvíli připomínala spíše zmatené a ospalé lenochody. Částečné vysvětlení přinesla až mnohem později večerní SMS od Leciánů: "38,.°C ..." - Přejeme brzké uzdravení.

Po úvodním kole čekalo na tým "A" semifinále s Radotínem. Jako první nastoupil Honza proti Bláhovi. Honzova rychlá a hlavně tvrdá hra dokázala favorita často  zaskočit a znervóznět. První set sice ještě nedopadl (17:21), ale po druhém (21:15 pro Honzu) jsme začínali věřit v malou senzaci. Škoda třetího setu, který se moc nepovedl. Nicméně nebýt zbytečného respektu ze soupeře hned na začátku utkání, mohlo být po dvou setech vymalováno. Takže pro příště a pro všechny: Na druhé straně kurtu nestojí „tabulkové pořadí“ ale obyčejný kluk nebo holka a zápas začíná 0:0 ! V paralelně hraném zápase na vedlejším kurtu Vojta zdolal Karbana (2:0). Poté bojovaly ve svých dvouhrách Terka s Chvalovou a Aneta s Knaislovou. Obě naše holky sehrály velmi vyrovnané zápasy s těsnými výsledky, nakonec bohužel oba v náš neprospěch.  Nepříznivě se vyvíjející sérii pak srovnaly deblové páry: Standardní dvojka Aneta/Terka i "nesehraní" Honza/Vojta společně dotáhli stav na 3:3 a vykřesali naději na finále. Nela s Tobíkem to proti páru Bláha/Chvalová rozhodně nechtěli vzdát, ale prostě to nešlo.

Třetí kolo = V souboji o bronz se nám do cesty postavilo družstvo Prosek A. Začali jsme nadějně singly kluků, kdy Honza relativně hladce porazil Pražského a poté Vojta utrpěl výhru 2:0 se Solarem. Holkám se v singlu už tolik nedařilo. Terka to proti rychlosti a přesnosti Nachtmanové měla hodně těžké. Aneta proti Kuptíkové sehrála dva pěkné vyrovnané sety s těsným skóre na konci, ale pokaždé se radovala soupeřka. Ve čyřhře pak naši kluci opět v netradičním složení Honza/Tobík přehráli ostřílený prosecký pár Rákosník/Zlatník ve dvou setech. Holky v sestavě Aneta/Nela recept na Flusserovou s Treperovou nenašly.  Za stavu 3:3 tedy opět rozhodoval závěrečný mix. Za Prosek nastoupila dvojka Flusserová/Rákosník. Naši Terka s Vojtou s nimi hráli o každý bod, ale na konci obou setů jich měli shodně jen 16 ... a to je v badmintonu prostě málo:-( .  Letošní družstva U13 skončila tedy pro Astrácké Áčko bramborově.

Ale za rok (maximálně za dva) družstva U15 vyhrajeme! Protože: kluci zlepší techniku, soustředění se na každý míč, zdravou životosprávu. Holky trochu přidají na rychlosti a výbušnosti (musíme být u míče včas). A samozřejmě všichni pořádně potrénují!

Na závěr patří určitě velké poděkování Viktorovi Malému  a Jirkovi Havránkovi za koučing. Celý den podporoval hráče na kurtech, ať už zrovna hrálo Astrácké Béčko nebo Áčko. Klidný a věcný přístup, pozitivní motivace, vlastní zkušenosti a blízkost věková + kamarádská; to všechno spojené dohromady fungovalo při trenérské premiéře výborně a určitě to bude fungovat i na dalších turnajích ;-) .

Dan Pešek opět zářil na U9

přidáno: 27. 11. 2017 13:36, autor: Markéta Osičková

Na turnaji U9 v Ústí nad Labem opět zvítězil náš nejmladší hráč Daník Pešek.

GPC U15 Plzeň

přidáno: 27. 11. 2017 13:31, autor: Markéta Osičková

V otevřeném  turnaji GPC U15 O pohár předsedy v Plzni se 18.11. 2017 v deblu umístil Teo Schinko a Kryštof Bittman na 3. místě. Spolu s Andrejkou a Bětkou Kobylkama si kluci zahráli skvělé mixy, na stupně vítězů ale nedosáhli. Věříme v příští rok!