Kobylky a Teodor Schinko postupují na MČR U15

Turnajově nabitý víkend měl v seznamu i oblastní přebor kategorie U15, na kterém se bojovalo o postupová místa na Mistrovství republiky. Za náš oddíl se zúčastnila pěkná skupina chlapců a několik děvčat.

První raritou turnaje se stala čerstvě sestavená dvojice Andy Kobylákové s Tobiášem Lecianem a nebylo to vůbec špatné. Jedna z našich nejnadějnějších dvojic Urban – Veverková bohužel prohrála s pozdějšími finalisty ve třetím setu nevydařenou koncovkou a tak tato polovina pavouka zůstala snadnější. Z druhé strany se do finále probojovali astráci Teodor Schinko s Bětkou Kobylákovou. Ti si ve finále se soupeři lehce poradili a zajistili tak první postupové místo na MČR pro Astru!

Ve dvouhrách se nikomu z kluků nepodařilo prodrat ani na medailová umístění, přesto jsme viděli pěkné zápasy Tobíka a Vojty s Adamem Srncem z SK Hamr. Ve dvouhře dívek se pak nejlépe dařilo Andy, když v semifinále vyřadila Karolínu Hejdukovou a zajistila si tak i ona účast na MČR ve dvouhře!

Ve čtyřhře chlapců jsme skončili opět bez medaile, když si ji Vojta s Honzou nechali vyfouknout od útočně hrajících kluků z BK Arion. Mezi děvčaty se do boje o MČR dostaly holky Kobylky, ale bohužel jejich hra ve finále na postup nestačila. I tak gratulujeme ke druhému místu!

Na MČR pojedou naši U15 tedy v tomto složení: Andrea Kobyláková (dvouhra. mix), Bětka Kobyláková a Teodor Schinko (mix). Držíme jim palce.

 

  • OP u15 2018 Andy