II. liga: Astra „B“ v druhém kole úspěšná jen z poloviny

V neděli 4. listopadu se na domácích kurtech Astry konalo druhé kolo druhé regionální ligy. Pod dohledem nehrajícího Lukáše Myšáka do utkání nastoupili: Jan Jouda, Kristian Lecian, David Waller, Tomáš Waller, Valentýna Sonnková a Ivana Zychová. Družstevní den plynul pomalu, vzhledem k tomu, že se souběžně hrála vždy tři utkání – každé na jednom kurtu s tím, že o čtvrtý kurt jsme se střídali.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 8:0

První zápas i bod obstaral Kristian ve dvouhře proti Holubcovi, když se k úvodnímu setu propracoval až přes nastavení, ale další uhrál bez větších problémů. Tomáš se na třetí dvouhru dostal záhy, vzhledem k pozdnímu příjezdu hráče Hamru, který měl hrát na dvojce. V zápase s Klímou odvedl precizní výkon a běhavého soupeře přehrál ve dvou setech. Poté se nám dočasně podařilo získat kurt navíc a urychlit utkání. V paralelních zápasech porazil David v suchém triku Mutla (v již zmíněné druhé dvouhře) a zároveň hezky hrající Ivča Loskotovou. Párové disciplíny nám rovněž vyšly znamenitě. Kristík s nabuzeným Joudisem v prvním deblu dle očekávání porazili Holubce/Klímu, i přes menší obtíže se soupeřovým nastřelovaným podáním. Ivča s Valčou odmítnuly třísetové schéma ženského deblu a nad Hlavatou/Loskotovou vyhrály přesvědčivě na dva sety. David s Tomem si v druhém deblu klidnou hrou poradili s výkonnostně nevyrovnanou dvojicí Vodička/Plošek. Poslední bod na naši stranu dodali Joudys s Valčou, kteří hráli solidně celý zápas, a ustáli i koncovku druhého setu proti mixu Vodička/Hlavatá.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „A“ 2:6

„A“ tým pražského Hamru letos zaznamenal dvě posily ve formě bratří Vitverů, kteří tak z družstva udělali jednoho z favoritů na vítězství v soutěži. Nehledě na výsledné skóre jsme však nebyli daleko od remízy, ba i výhry nad tímto týmem.

Za všeobecného souhlasu s tím, že „vítězná sestava se nemění“ jsme nastoupili shodně, jako v prvním utkání. Příjemnou zprávou byla soupeřova skreč ženské čtyřhry, pro nedostatek žen. Sice jsme se ochudili o jistě kvalitní zápas této královské disciplíny, ale získali jsme tak první bod. Ten druhý, a bohužel poslední, obstarala Ivča ve dvouhře – skvělým výkonem na dva sety porazila nadějnou juniorku Šilhavou. Následovalo několik zápasů, které jsme prohráli až ve třetích setech, nebo jejich koncovkách. Joudys s Valčou po výhře v prvním setu nad Vitverou K./Šilhavou ztratili koncovky obou setů následujících. Kristík vybojoval nad Bláhou druhý set, ale v třetím udělal příliš nevynucených chyb. Davidovi chyběly lepší reakce na záludnou hru J. Vitvery a mohl také třetí set dotáhnout k vítězství. Tomovi již na druhou polovinu třetího setu nezbyly síly, a tak získal pro svůj tým bod Sklář. Pohledným, ačkoliv pro nás opět neúspěšným zápasem byl první debl Joudise s Kristíkem proti bratrům Vitverovým, prohraný sice na dva sety, ale plný intenzivních výměn a útočných kombinací. Finální dávku smůly si vybrali Tom s Davidem v posledním zápase dne (a posledním zápase v hale) proti Skláři/Macákovi, když koncovku třetího setu prohráli 21:23.

I přes tuto prohru jsme v souladu s dlouhodobým cílem dostat se do play-off z jakéhokoliv postupového místa (což je 1.– 4.), takže lze odehrané kolo hodnotit mírně optimisticky. Další nás čeká za měsíc, kdy je pořádajícím klubem Prosek.