II. liga: Astra „B“ končí na druhém místě

V neděli 17. března jsme na kurtech pražského Hamru odehráli finálové play off II. ligy. Do posledního kola letošních družstev za Astru „B“ zasáhli: Jan Jouda, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Tomáš Waller, Michaela Myšáková a Ivana Zychová. Oproti optimální sestavě jsme byli oslabeni o Zdeňka Svátu (zranění lýtkového svalu) a Valentýnu Sonnkovou (pomoc „Á“čku).

Jako druhý tým po základní části jsme byli společně s Hamrem „A“ nasazeni do semifinále play off, a los nám do něj přisoudil tým Radotínu „C“.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „C“ 5:0

Utkání se stalo vcelku jednoznačnou záležitostí, když jsme všech pět bodů získali ve dvou setech. Začínalo se dvouhrami, a tak postupně získal body Lukáš proti Severovi, Kristík proti Frantovi, Mňéřa proti Pípalovi a Míša proti Šemberové. Vítězný pátý bod obstaral Joudys s Ivčou, kontrolovanou výhrou nad dvojicí Musil/Hobziková. Zbylé zápasy jsme po dohodě se soupeřem neodehráli, pro ušetření sil do dalšího utkání.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „A“ 3:5

Stejně jako v prvním utkání, i v tomto jsme začali od dvouher. Na pozici jedniček se střetli Lukáš s Bláhou, a naplnili očekávání vyrovnaného souboje. Lukáš získal první set jednoznačně pro sebe, jen aby v druhém setu promarnil několik mečbolů a prohrál 22:24. Ve vyhecovaném třetím setu však ustál koncovku 21:18 a získal tak první bod. Mezitím se Kristík snažil na dvojce porazit Jana Vitveru, ale z tohoto zápasu bral bohužel bod Hamr. Následně Míša vybojovala výhru nad nadějnou juniorkou Šilhavou K., solidní hrou s přehledem ve dvou setech. Naději na bod živil také Mňéřa, který i přes aktuální tréninkový výpadek předvedl pěkný výkon proti Jakubu Vitverovi – bohužel nepřesnosti ke konci setů vedly k prohře. Do deblů se nastupovalo takřka současně. Záměrem nasazení našich dvojic bylo získat bod z druhé čtyřhry, a uhrát co nejlepší výsledek z první. V té nastoupili Lukáš s Kristíkem proti Jakubu Vitverovi s Rombaldem. Soustředěnou hrou naši získali první set, ale v druhém začali hromadit nevynucené chyby. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 13:13, kdy ale Kristík přešel do módu terminátor, a takřka sám uhrál šestibodový trhák – ten se již soupeři nepovedlo zastavit, a výhra putovala na stranu Astry. Bohužel podobný průběh, ale z opačné strany, proběhl ve druhé čtyřhře. Joudys s Tomášem zde získali pouze druhý set nad dvojicí Macák/Sklář, a spíše vlastními chybami se připravili o zisk setu třetího. Typicky se takřka klíčovou součástí celého utkání stala ženská čtyřhra. V hlasitě podporovaném zápase se Míša s Ivčou utkaly s Šilhavou R./Šilhavou K. Především nedůrazností ztratily první set, čímž značně zatížily nervovou soustavu celého týmu. V druhém setu holky přitvrdily, set získaly, ale ve třetím setu průběžnou ztrátu nedokázaly dohnat a otočit, a tudíž se ze zisku důležitého bodu radoval soupeř. Výsledková matematika nám ještě dávala šanci na vítězství. Při dvousetové výhře v mixu bychom byli na uhrané body lepší, takže i v posledním zápase celého ročníku bylo o co hrát. Joudys s Ivčou ale neobstáli proti nátlakové hře Jana Vitvery/Šilhavé R. Po porážce ve dvou setech tak získal Hamr vítězství, a my druhé místo.

Naše pocity z finálového dne jsou smíšené. Mírné zklamání z toho, že výhra soutěže byla na dosah, ale v některých důležitých zápasech jsme neuspěli. Na druhou stranu, i v oslabené sestavě jsme dokázali sehrát velmi vyrovnané finále, v perfektní atmosféře plné týmové podpory. V neposlední řade pohár, který jsme dostali (v době psaní článku již zdobí poličku kapitána týmu), je stejný jako pro vítěze soutěže (pro budoucí ročníky bychom ocenili i medaile!).

Všem hráčům, kteří se na letošním výsledku podíleli, děkuji za odvedené výkony a celkový přístup.