II. liga: Astra „B“ jde do play-off z druhého místa

Poslední kolo základní části II. ligy proběhlo v sobotu 23. února v hale na Proseku. Za Astru „B“ hráli: Jan Jouda, Kristian Lecian, Zdeněk Sváta, Tomáš Waller a Valentýna Sonnková. Nestandardní složení týmu bylo způsobeno kombinací práce, studia, oslav a výpomocí Astře „A“.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „A“ 1:7

I přes oslabení ve formě skreče z ženského deblu se proti Hamru „A“ čekal lepší výsledek. Jediný bod jsme získali od Valči, která ve dvou setech porazila K. Šilhavou. Šanci na bod měl Zdeněk v prvním singlu, bohužel třetí set vyčerpávajícího zápasu proti Bláhovi nedotáhl do vítězného konce. Druhý třísetový zápas sehrál Joudys s Valčou, ale dvojice Macák/R. Šilhavá vyšla ze souboje úspěšněji. Zbylé zápasy byly vše prohry na dva sety, a dle očitých svědků se vyznačovaly mizernou kvalitou hry.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „B“ 6:2

Mírné zlepšení nálady přišlo ve střetu s domácím Prosekem. Výkony údajně nebyly kvalitou o moc lepší, ale známá poučka praví že „hlavní jsou body, je jedno jak“. Soupeři nepřivezli dostatek mužů, a tudíž nemohli postavit druhý debl. Po vzájemných skrečích byl tedy ihned stav 1:1. Extrémně vyrovnaný zápas sehrál Joudys s Valčou, podobně jako minule, proti Beznoskovi/Benešové získali výhru až 21:19 ve třetím setu. V následném zápase prvního deblu se povedlo Joudysovi s Kristíkem zlomit odpor dvojice Böhm/Podivín ve dvou setech tak, že i následnou dvouhru Kristík proti Böhmovi vyhrál suverénním způsobem s jednociferným skóre. Valča nestačila na Vláškovou, ale zbylé dvouhry mužů již Tom i Zdeněk vyhráli, proti Podivínovi, respektive Beznoskovi. Tím potvrdili výhru v utkání, i naše celkové druhé místo.

Nyní má družstvo zhruba tři týdny na přípravu na play-off, které se koná 17. března na kurtech Hamru. Doufáme, že přijedeme v nejsilnější možné sestavě, a budeme bojovat o vítězství v celé soutěži.