I. Liga „A“ – Boj o udržení v lize

V neděli se náš áčkový tým vydal do Mostu bojovat o udržení v první lize. Sestavu, Honza Fiala, Lukáš Kurz, Vojta Brothánek, Zuzka Klusoňová a Domča Kurzová, doplnili dva hráči z béčka Lukáš Myšák a Honza Jouda a dokonce jsme s sebou i přibrali naší juniorku Andy Kobylákovou.

Jeli jsme s jasným cílem, vyhrát co nejvíce utkání. Hned v prvním utkání jsme nastoupili proti značně oslabenému Meteoru B. Toto utkání netradičně zvládli lépe naši kluci, kteří vyhráli všechny singly a oba debly – super práce!! Domča s Vojtou vyloženě nezvládli mixa, který měli vyhrát, ale s tím co předvedli to opravdu nešlo. Poslední šestý bod přidala Zuzka v singlu, kdy porazila na dva vyrovnané sety Kačku Mikelovou. (Za stavu 16:19 ve druhém setu z pohledu Zuzky, Zuzka pronesla: „Já ten třetí set nechci hrát.“ No a tak to otočila a vyhrála.) Druhý bod meteor získal v dámském deblu, který se našim holkám taky moc nepovedl. Ale výhra byla doma! Konečné skóre a první výhra v první lize pro Astru tedy 6:2.

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem Super Stars Most. Do utkání jsme šli jak jinak než vyhrát. Lukášové hned v úvodním zápase zvládli porazit na tři sety Orose s Repiarem, bohužel však Vojta se Zuzkou na dva sety těsně podlehli Valentovi s Krocovou. Následoval zápas naší mladé pušky Andy proti zkušené Dobiášové. Párkrát ji pěkně přehrála a rozhodně se v zápase neztratila. Honza (trenér) s Vojtou mezitím hladce porazili pár Port – Abraham. Holky si poté spravily náladu, když celkem jednoduše a kupodivu na dva sety přehrály pár Dobiášová – Krocová a Lukáš M. zvládl vyloženě udolat Orose. Zbývaly poslední dva singly – Honza s Valentou a Lukáš K. s Repiarem. Honza první set těsně vyhrál, ale další dva sety byly jasně Valenty. Naději na výhru nám tedy ještě držel Lukáš, který bohužel podlehl až ve třetím těsném a vyrovnaném setu. Konečně skóre tedy 4:4.

Před posledním utkáním proti Křemži jsme se dlouho radili jak napsat sestavu – hlavně holky. Nakonec jsme zvolili Domču na singla a Zuzku s Vojtou na mixa. Tyto dvě utkání se hrály hned na začátek a pro nás dopadly bohužel špatně. Vojta se Zuzkou nezvládli udržet vedení ve druhém setu a prohráli tak na dva sety a Domča, špatně hrající celý den, také nezvládla svůj zápas. Poté se rozehrály pánské debly. Lukáš K. s Vojtou prohráli na dva sety se sehraným párem Beran – Kukač a Honzové po prvním vyhraném setu další dva nezvládly a naše šance na výhru se dosti rozplynuly. První bod přinesly Domča se Zuzkou po klasické třísetové bitvě. Další dva body přidali Lukáš K. a Honza J., kdy Lukáš vydřel vítězství nad Kukačem – všechny tři sety o dva body, a Honza na dva sety porazil Hadáčka, i když druhý set byl dost napínavý. Pátý bod pro Křemži získal Beran, který porazil našeho Honzu F. (který už pěkně funěl) celkem snadno na dva sety. Celkové skóre tedy 3:5 z pohledu Astry.

Pro Astru je teď důležité, že nejsme nejblíže sestupu. Doufáme, že další kolo vyhrajeme více utkání, abychom se zvládli udržet. Nechybělo nám mnoho a nějaké zápasy mohly dopadnout pro náš prospěch. Na příští kolo se připravíme a zabojujeme dál.

Ještě bychom určitě chtěli moc poděkovat klukům z béčka za pomoc, bez vás bychom to takhle neuhráli, a taky Andy, která s námi jela a fandila a mohla si i zahrát zápas s dospělou hráčkou. Díky moc! Držte nám tedy palce do posledních bojů, my se nevzdáváme!