Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

Turnaj na Dětský den

přidáno: 30. 5. 2010 10:25, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]
 
    
Při čtení startovní listiny by někoho mohlo napadnout, že se vrátil o několik let zpět. Jména, která v té době hrála prim na českých kurtech tu jsou znovu. Posuďte sami - Kubiš, Janoštík, Král, Soldát (maminka v mládí Smetanová), Citová (maminka Hlubučková P.). Společně asi se stovkou dalších kamarádů ze 16 oddílů se sešli na Astře, aby odehráli turnaj konaný tradičně u příležitosti Dětského dne. Tento turnaj je určen opravdu pro ty nejmenší - nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let. Pro některé ze zúčastněných to byl první turnaj v jejich sportovním životě.
    Hrálo se ve dvou tělocvičnách na 8 kurtech. Účastníci byli rozděleni do dvou věkových kategorií - do 9 a do 11 let - a odehráli pouze dvouhry. Pouštět se do dalších disciplín by asi bylo příliš odvážné. Rozlosování turnaje usnadnil již ověřený SW firmy Brotel, s.r.o. Poprvé byl tento program použit při nedávném mezinárodním Turnaji šesti měst. Z hráčů Astry se mezi nejlepší podařilo probojovat Terezce Járové a Kristyánu Leciánovi. Oba skončili v kategorii do 11 let shodně na 3. místě.
    Příjemné překvapení čekalo na účastníky turnaje v jeho samotném závěru. Na předávání cen přijala pozvání nejlepší hráčka ČR současné doby, juniorská mistryně Evropy ve čtyřhře a účastnice Olympijských her 2008 Kristýna Ludíková. V krátké exhibici s členkou našeho oddílu Eliškou Maixnerovou tak ti nejmenší mohli sledovat její hráčské umění.
   
 
    
 
Ċ
vysledky.pdf
(1311k)
Jan Sklenář,
30. 5. 2010 13:31
Comments