Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

Pět princezen a jeden princ královny Astry

přidáno: 8. 11. 2009 11:09, autor: Admin Astrabadminton   [ Aktualizováno 18. 11. 2010 8:36 uživatelem Jan Sklenář ]

Míša Myšáková, Domča Kurzová, Kristýnka Brunátová, Ivča Zychová, Madlenka Lajdová a Tomáš Waller bojovali celý víkend v barvách Astry na GPA U15. Turnaj se odehrával v naší domácí tělocvičně pod vedením usměvavé, stále dobře naladěné ředitelky Martiny.

V době, kdy juniorští reprezentanti do 17 let bojují ve Slovinsku na ME, se do Prahy sjeli nejlepší žáci republiky, aby během dvou dnů svedli mnoho krásných soubojů, propotili hromady triček, zlomili nějakou raketu, zajásali při vítězství či uronili slzičku při porážce. Prostě aby prožili další víkend v partě dobrých kamarádů, se kterými se pravidelně na turnajích setkávají. Krása sportu je i v tom, že těm kterým se nedařilo dnes či včera, se může dařit příště. Důležité je, že všechny badminton baví a už při loučení se většina z nich těšila na další setkání, při dalším turnaji.

Jak jsem již naznačil, Astra měla na turnaji početné zastoupení: jednoho chlapce a pět děvčat.

Tomáš, jako jediný zástupce chlapců, si ve čtyřhře zahrál o medaili. Po prohře na 3 sety s dvojicí z Českého Krumlova na něj zbylo 5. místo J. Podobně jeho cesta pavoukem skončila ve smíšené čtyřhře. S Madlenkou prohráli ve čtvrtfinále s Martinem Kondrem a Domčou Kurzovou.Ve dvouhře prošel prvním a druhým kolem a umístil se tedy na 5.-8. místě.

Madlenka svedla výborné souboje. Ve všech disciplínám postoupila mezi posledních 8. S Tomášem v mixu, s Deniskou Šikalovou ve čtyřhře. Ve Dvouhře po vítězství v prvním kole dokázala porazit nasazenou slečnu Karbanovou a probojovat se do čtvrtfinále. Tam podlehla druhé nasazené Martě Jančatové.

Kristýnka jako jediná z děvčat Astry nehrála dvouhru. V mixu s Deanem Brabcem hned v prvním kole narazili na pozdější finalisty Hubáčka s Jančatovou. Vše si však vynahradila ve čtyřhře. Společně s Ivčou získaly skvělé 2. místo. Děvčata drobná postavou dokázala svou někdy až bezchybnou hrou, ale především velkou bojovností překonat své soupeřky a dotáhnou své tažení až do finále. Velké blahopřání.

Ičva svůj největší úspěch zaznamenal společně s Kristýnkou v již zmíněné čtyřhře. Neztratila se však ani ve dvouhře, kde se probojovala mezi nejlepších 16 a prohrála až po 3 setech s Míšou. V mixu Ivča s Honzou Koňasem prošli prvním kolem, pak se však již museli sklonit před uměním pozdějších vítězů Loudy a Úblové. Myslím, že i Ivča byla se svým působením velmi spokojená.

Domča nebyla na turnaji zdravotně zcela v pořádku. Snažila se s tím však poprat a nakonec si odvezla dvě třetí místa. Společně s Martinem Kondrem v mixu a s Míšou ve čtyřhře. Ve dvouhře ji přehrála Denisa Šikalová ve čtvrtfinále.

Míša byla jistě největší želízko v ohni našeho oddílu ve dvouhrách. V mixu se jí v týdnu zranil její stálý partner Míra Janáček. Přesto i v této disciplíně s Davidem Stejskalem – partnerem pro tento turnaj – dokázali postoupit do čtvrtfinále a tam velmi potrápit pozdější vítěze. Prohra na 3 sety. Ve čtyřhře s Domčou již zmíněné třetí místo. Výborný výkon podala Míša ve dvouhře. Sám z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je hrát v domácím prostředí, v přítomnosti kamarádů, rodičů, známých, kteří všichni drží palce. Jak si člověk přeje právě v tomto turnaji uspět co nejvíce a jak tato atmosféra může i svazovat ruce. Míša však vše ustála s elegancí sobě vlastní. Dotáhla své putování do finále, kde podlehla na turnaji suverénní Úblové, která vyhrála všechny tři disciplíny. Ale jak Míša ví ani ta není neporazitelná.

Žádný turnaj se neobejde bez obětavých organizátorů. Jinak tomu nebylo ani tentokráte. Paní Myšáková, paní Wallerová, pan Brunát a další rodiče strávili dva dny přípravami, pečením koláčů a bábovek, stěhováním a podobnými „zábavami“, které pomohly vytvořit příjemnou atmosféru po celý turnaj. Na závěr citace jednoho nejmenovaného hráče: „Super turnaj, fakt. Ještě jsem nikde nezažil, aby byly buchty zadarmo.“ J. Není co dodat. Snad jen: DĚKUJEME.