Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

Na GPA U19 v Plzni v dánském stylu.

přidáno: 22. 11. 2009 7:41, autor: Admin Astrabadminton   [ Aktualizováno 18. 11. 2010 8:38 uživatelem Jan Sklenář ]

Na nedávném Mistrovství Evropy juniorů kralovali Dánové. Získali čtyři z pěti možných titulů. Takovému výkonu se blížili svěřenci Astry na víkendovém GPA U19. Oprávněnost tohoto tvrzení lze posoudit z výsledkové listiny:

Dvouhra chlapců:

2. místo            Michal Netík
3. místo            Lukáš Kurz
5. místo            Dan Holec

Dvouhra děvčat:

1. místo            Terka Lajdová
2. místo            Zuzka Klusoňová

Čtyřhra chlapců:

2. místo            Michal Netík, Lukáš Kurz
3. místo            Jakub Zahrádka, Dan Holec

Čtyřhra děvčat:

2. místo            Terka, Lucie Kolářová (Plzeň)
3. místo            Zuzka Klusoňová, Kačka Maixnerová

Smíšená čtyřhra:

1. místo            Jakub Zahrádka, Terka Lajdová
3. místo            Lukáš Kurz, Kačka Maixnerová
5. místo            Dan Holec, Terka Jechová (Hradec Králové)

            Po nedávném GPA této kategorie, které se konalo v říjnu v Přerově, jsem si myslel, že junioři Astry dosáhli nejlepšího výsledku, jakého mohou hráči jednoho oddílu na takovém turnaji dosáhnout. Mýlil jsem se. Turnaj v Plzni byl z celkového pohledu ještě úspěšnější. Velmi důležitá je i skutečnost, že se ke stálicím (Lukáš, Michal, Terka, Jakub a Dan) přidali i další. Těžko napodobitelný styl Zuzky Klusoňové zaskočil téměř všechny favoritky. Zuzka postupně zdolala Lucku Pilařovou, Lucku Černou a Terku Jechovou! Jedině Terka Lajdová dokázala její hře čelit. V párových disciplínách potvrdila svou specializaci Kačka Maixnerová a vedle Lukáše a Zuzky vybojovala v mixu a čtyřhře třetí místo.

            V letošní sezóně se podařilo posunout Mistrovství ČR této věkové kategorie z období maturit na únor. Tím byla podtržena důležitost tohoto turnaje. Dle žebříčku, který bude po tomto turnaji sestaven se bude nasazovat právě na Mistrovství. Mistrovství bude samozřejmě daleko náročnější než tento turnaj. Jistě se ho zúčastní všichni reprezentanti v čele s účastníky Mistrovství světa Lukášem Zevlem a Luckou Havlovou. Přesto věřím, že se našim hráčům podaří na dobré výkony z tohoto turnaje navázat a favority pořádně potrápit.

            Nic není zadarmo. Žádný zápas se sám nevyhraje. Za vším je třeba vidět úsilí konkrétního hráče na kurtu. Pojmy jako zdraví, fyzická kondice, herní vyzrálost, bojovnost, technika, taktika, motivace, nasazení, koncentrace a řada dalších se musí sejít ve správný okamžik, aby spolu vytvořily něco, čemu se říká sportovní forma. Ta se pak může stát základem úspěchu. Ale ani to nestačí. Je třeba vidět i práci rodičů, trenérů a dalších lidí v oddíle, kteří pomáhají vytvořit podhoubí, ve kterém se daří vychovávat dobré badmintonisty. Úspěch našich juniorů je úspěchem celého oddílu. Jestliže se nejedná o náhodný výsledek jednoho jednotlivce, ale takto početnou skupinu, chci věřit tomu, že může vzniknout i díky prostředí vzájemné podpory, důvěry, spolupráce a porozumění, které se snažíme v našem oddíle vytvářet.


Comments