Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

MČR U19 v Ústí nad Labem

přidáno: 22. 2. 2010 12:53, autor: Admin Astrabadminton   [ Aktualizováno 18. 11. 2010 12:10 uživatelem Jan Sklenář ]

Tento víkend proběhlo v Ústí nad Labem Mistrovství republiky kategorie U19, kam vyrazila velmi početná skupina 11 hráčů Astry – Michal Netík, Lukáš Kurz, Jakub Zahrádka, Dan Holec, Matyáš Barák, Honza Klusot, Tereza Lajdová, Zuzana Klusoňová, Káča Maixnerová a Míša Myšáková a Brečkayová. Starší část výpravy jela bojovat o cenné kovy, mladší spíše na zkušenou a zafandit. Rozhodně oba dva dny se v hale hemžilo modrých teplákovém nejvíce ze všech a v neděli Astra dělala největší „kotel“ (kromě Lukáše Zevla při fandění své mix partnerce Lucce Havlové).

Mnoho naznačilo již sobotní rozlosování, především to, že bylo fér vůči nenasazeným dobrým hráčům mezi kluky (Ludík, Šelong) - nalosoval jim do čtvrtfinále Lukáše a Michala a nefér mezi děvčaty (druhé kolo Pilařová P.xTomalová). Jedinou snazší cestou do semifinále se mohl vydat Dan, ale nedokázal vedruhém kole ve třetím setu dotáhnout vítězství nad Ondřejem Králem, který pak skutečně postoupil do semi a tam statečně bojoval i s pozdějším finalistou Vojtou Šelongem. Lukáš právě s Vojtou hrál o postup do zmíněného semifinále, ale nejistotou v tom, jestli ještě bude běhat nebo ne nedotáhl třetí set. Přesto porážka na 3 sety je dobrým výsledkem, i když medaile by rozhodně potěšila nejen Lukáše. Jakub za podpory celé své početné rodiny postoupil do čtvrtfinále, kde odehrál pěkný zápas s Lukášem Zevlem s prvním vyrovnaným setem. Michal v osmičce prohrál jasně s Milanem Ludíkem, oproti soupeři má Michal stále kde nabírat, především silou. Poslední účastník dvouher kluků Matyáš byl jedním z nejmladších hrajících kluků a zahrál si s mnohem technicky vybavenějším Jakubem Mazúrem. Ve dvouhře dívek nastoupila do prvního kola Kačka, Zuzka, a Míša Myš. Všechny také v prvním kole skončily, pro Kačku a Míšu byl los tvrdý a ani Zuzce se nedařilo najít zbraň na svoji soupeřku Kateřinu Krejčovou. Nicméně pro všechny jsou i takové zápasy velmi cennou zkušeností. Terce los přál a měla tak prostor porazit pár svých ročníkových kolegyň a postoupit do semifinále, čehož po nepřesvědčivém výkonu v mixu i v prvním setu dvouhry využila. Terka tak získala pro Astru první medaili z MČR v sezóně 2009/2010!

Ve smíšené čtyřhře se podařil husarský kousek Kačce s Jardou Holečkem, když ve druhém kole vyřadili nasazenou dvojici s medailovými ambicemi Šelong/Žwaková a pak ještě v osmičce zatápěli v prvním setu pozdějším Mistrům dvojici Zevl/Havlová. Míša s Matyášem získali své první vítězství v kategorii U19, když porazili Míšu B. s hráčem Koždoněm a Klusoňovi vrátili loňskou porážku Martinovi Šídovi (sice mu nedali kanára, jako tenkrát dostali a hrál s jinou slečnou, ale i to se počítá). Ve druhém kole hrála Astra proti Astře (viz. Výsledky na ČBaS), takže jsem si chvíli odpočinula od koučování a mohla se jen dívat. Ne na dlouho. Můj 9,5hodinový maratón přesedání z jedné židle u kurtu na druhý nebrala konce a ještě mi chvílemi pomáhal Milan nebo Pavel Kubiš, zaskočil i Lukáš nebo Kačka. Z nadějných dvou osmifinálových mixových  zápasů bohužel nikdo z Astry nedokázal medaili ulovit a nezdar v mixech bylo pak třeba kompenzovat jinde. Snad se povedlo, už Terky výsledek byl jasnou odpovědí.

Odpoledne se dostalo na naši nejsilnější disciplínu – páry. Ač Tereza s Janou Žwakovou byly jako druhý nasazený pár, nenasazená dvojice Tomalová/Pilařová byla jasně lepší a nebylo cesty k postupu do dalších bojů. Ve čtyřhře dívek opět zazářila Kačka a tentokrát s sebou strhla Zuzku, takže jejich postup do semifinále přes dvojici Kolářová/Pavelková (mimo jiné účastnice posledního ME dospělých družstev) oplakal i pan Pilař, protože je nestihl plačící vyfotit. Moc gratulujeme k překvapení turnaje a druhé medaili z MČR pro Astru. Míši si zahrály pouze v prvním kole, kdy první set se jim opravdu nedařilo nic, ve druhém splnili základní podmínku hrát přes síť a do hřiště a výsledek byl znatelně lepší.   Klučičí debl skýtal další naděje na medaili, ale prvním kolem se neprokousali Matyáš s Honzou  ani Dan s Kubou, kteří mají čím dál větší problém s tím, že hrají pár a deblově. Na pozdější finalisty Pikl/Loffler jejich výkon s podporou Pavla Kubiše nestačil. Nejžhavější želízka v ohni Lukáš s Michalem zahájili velmi nekoncentrovaným kazicím způsobem a hádkou hned v prvním zápase, ale naštěstí našli způsob jak se srovnat sami se sebou a postoupit do semifinále.

V neděli nás čekalo semifinále dvouhry Terka se Zuzanou Pavelkovou, semi Kačky/Zuzky s Krejčovou/Pilařovou L. a semifinále Michala s Lukášem proti Skála/Král. Terka rychlostně nestačila na svoji soupeřku, holky na stejném kurtě nesplnily základní pravidla úspěšné hry – hrát přes síť, do kurtu a výpletem a když vyhlásili semifinále kluků opět na kurt č.4 doufala celý první set marně ve zlomení zlé protiastrácké kletby. Klukům se nedařilo, Ondřej Král všechno i téměř u podlahy hrál vrchem do drivu a naši nedokázali vzdorovat. Druhý set vzal Michal do svých rukou podání, změnil jejich rytmus, rychlost, výšku a Lukáš za ním jen a jen útočil a podařilo se uhrát druhý set. Ve třetím trend dobrého podání a mixového tlaku (Michal vepředu, Lukáš vzadu) dovedl kluky k vítězství a bylo o čem přemýšlet! Všichni jsme si přáli zopakovat jejich úspěch z kategorie U13, kdy se v nejmladší kategorii stali Mistry republiky ve čtyřhře. Soupeř vytáhl zářivě žlutá trička, naši kluci umolousané Batolaty od prvního sponzora právě po úspěchu na MČR U13 a bez ostychu se vrhli do boje. Spolupracovali, jásali, plácali si, radost pohledět a chtěli prostě konečně jednou vyhrát a zrovna se to hodilo J Získali ve dvou setech titul Mistra ČR v kategorii U19  - nejlepší dárek na rozloučenou v juniorské kategorii!!!

Gratulujeme medailistům a medailistkám, všem ostatním díky, za to že zůstali až do neděle a fandili a vytvořili týmovou atmosféru, která nám doufejme vydrží až do MČR smíšených družstev dorostu. Jsem ráda, že moje dvoudenní hra „sedni si na volnou židli u kurtu“ přinesla své ovoce, díky pomocným koučům a hráčům za důvěru.

Markéta

Comments