Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

KP U13 - Jak Prosek vyfoukl Astře většinu postupů aneb počkáme si na další sezónu

přidáno: 7. 3. 2010 4:29, autor: Jan Sklenář   [ aktualizováno 18. 11. 2010 12:10 ]

Minulý víkend proběhl další krajský přebor, tentokrát těch nejlmadších. 

Bohužel začátek jarních prázdnin některým žhavým kandidátům na postup na MČR zhatil plány, ale i tak dorazila velmi početná skupina zástupců Astry. I já jsem měla po dlouhé době možnost si prohlédnout nejen naší nejmladší kategorii v akci a také se zájmem shlédnout vývoj hráčů z ostatních klubů. Upřímně musím říci, že velký pokrok udělaly děti z Proseka a ti nám také v podstatě dokázaly vyfouknout téměř všechny postupy na MČR. Naše neběhající děvčata se pěkně trápila a ty běhající až později :-)do finále dvouhry nakonec postoupila Eliška Nováková a vybojovala tak postup na MČR sama. O druhé postupové místo se pokusila Katka Tomášková v zápase o třetí místo (finalistka Zelinková má totiž přímý postup), ale rozhodně na lépe technicky a v rozhodující chvíli především psychicky vybavenou hráčku Proseka Ausbergerovou nestačila. I Eliška prohrála finále a oba páry (naše i obě zmíněná děvčata z Proseka) se ještě popraly o postup ve čtyřhře. Třísetová bitva nakonec skončila v náš neprospěch a tak Eliška pojede nejspíš jen na dvouhru. Pěkné klidné a vyrovnané zápasy odehrála Anička Trnková, mezi chlapci se nejbojovněji choval Kristian Lecian (1999). V mixech si Katka i Eliška se svými partnery Honzou Fialou a Tomášem Rybou ulovili bronzové medaile. Oba kluci je mají i z dvouher, stříbro z debla,ale postup žádný. Ve čtyřhře kluků si medaili také odvezli Vojta Jára s Honzou Kupsou a ve čtyrhře dívek Martina Havlenová s Eliškou Sklenářovou. Gratulujeme.

   Na jedné straně jsem posmutněla z neúspěšných postupových zápasů, na druhé straně je třeba uznat, že soupeři byli lepší a je fajn, že si Astra hráčiodvezli spoustu medailí, které možná ani někteří nečekali.

Navíc se slibně jeví příští sezóna, jelikož nikdo  z našich kluků ještě neodchází do vyšší kategorie, Eliška také zůstává a na MČR nás letos budou reprezentovat i hokly s přímým postupem Majda Lajdová a Kristýna Brunátová.

   Myslím, že tentokrát proběhl turnaj v klidu, naši nosili (doufám) míče, nehádali se a rozmluvy s ostatními trenéry se nesly v přátelském duchu. Těším se na mistrovství a další sezónu.

Markéta


Ĉ
Jan Sklenář,
7. 3. 2010 5:16
Comments