Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

GP A dospělých v Brně - ohlédnutí Terky Lajdové

přidáno: 13. 4. 2010 15:42, autor: radovan.gregor@astrabadminton.cz   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:00 uživatelem Jan Sklenář ]
 O velikonočním víkendu (2. - 4. 4.) se konal další „áčkový“ turnaj kategorie dospělých Velká cena Brna. Část astrácké výpravy dorazila už v pátek na kvalifikaci v singlu (Kuba Zahrádka s Danem Holcem). Kluci bohužel neprošli sítem kvalifikace přes silné Slováky. Zbytek výpravy se už mohl těšit na sobotní hlavní soutěž (Pepa Kočí, Radek Gregor, Lukáš Kurz, Michal Netík, Eliška Maixnerová a já).

Turnaj byl zahájen mixy. Eliška se se svým partnerem Petrem Hoškem v 1. kole postavili svým soupeřům z juniorů – páru Teller-Křížková. První set jasně vyhráli, ve druhém měli dokonce mečbol, ale z vítězství se nakonec radovali soupeři. Lukáš s Katkou Tomalovou nastoupili proti Ráďovi s Petrou Pilařovou. V prvním setu a koncovce druhého (29:27) byli o kousek lepší Ráďa s Petrou. Já s Kubou jsme měli 1. kolo jednodušší, po výhře jsme pak mohli nastoupit do dalšího kola proti nasazenému páru Sobota-Kozová. Myslím, že to byl opravdu dobrý zápas (22:20, 17:21, 20:22), chybělo nám štěstí v koncovce třetího setu. Velká pochvala patří určitě Kubovi, který hrál skvěle. Našim přemožitelům pak podlehli v bitvě o semifinále i Ráďa se svou partnerkou. Posledním naším mixem byl Michal s Petrou Hofmannovou, kteří se také dostali do čtvrtfinále, kde prohráli. Michal však při mixu, který většinou nehraje, vyčerpal hodně svých sil. Na fyzicky náročné první kolo singla mu ještě síly stačily, ale v dalším zápase s V. Benbenkem se asi už dost trápil. Přestože hrál dobře, prohrál (18:21, 19:21). Lukášovi nesedl zápas se Svobodou, který ve třech setech ztratil. Pepa po výhře nad Skálou nastoupil proti Weinbrennerovi. Těsně prohrál 1. set (23:25), což byla škoda, protože si myslím, že by zápas jinak dotáhl do vítězného konce. Dívčí singly a pak i debly se hrály v jiné hale, takže hráči neustále cestovali z jedné haly do druhé. Já i Eliška jsme se dostaly do čtvrtfinále. Eliška měla těžší 1. kolo s Tomalovou, já pak spíše to druhé s Molnáriovou. V bitvě o semifinále Eliška nastoupila proti 1. nasazené Koukalové, se kterou prohrála. Já jsem se taky do semifinále neprobojovala přes Hanku Kollarovou (8:21, 21:14, 19:21).

Eliška se svou deblovou partnerkou Mirkou Vaškovou narazily hned v 1. kole na pozdější vítězky Milisovou s Brejchovou. Já s Janou Žwakovou jsme se probojovaly do druhého kola, kde jsme prohrály s párem Křížková-Bášová (18:21, 16:21). Dan s Kubou také postoupili do druhého kola, kde prohráli se silným párem Kohoutek-Šulko. Lukáš s Michalem po třísetové výhře v prvním kole museli skrečovat svého dalšího debla, protože Michal už sotva „šoupal nohama“. Třeba se zamyslí, půjde do sebe a začne chodit na slibované běhání:-) Úspěchem byl i deblový výkon Pepy s Radkem, kteří prohráli až ve čtvrtfinále, kde hráli na tři sety s letošními mistry ČR pozdějšími vítězi turnaje Bitmanem a Drančákem (21:18, 14:21, 11:21).

Myslím, že turnaj byl dobře zorganizovaný až na to přecházení z jedné haly do druhé. Nevím, jestli byl úspěšný, to posuďte sami, ale asi jak pro koho.