Archiv‎ > ‎2009/10‎ > ‎

Astra B postupuje do II.ligy!

přidáno: 15. 5. 2010 11:12, autor: pavel.vojta@astrabadminton.cz   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]
Potřetí v řadě se tým dospěláků Astry "B" zúčastnil kvalifikace o postup do II. celostátní ligy a letos se to konečně povedlo. Družstvo ve složení Adéla Zelenková, Terka Tylová, Markéta Osičková, Lenka Herrmannová, Lukáš Myšák, Jirka Měřička, Kuba Zahrádka, Jindra Honner a Martin Osička dokázalo v Českých Budějovicích porazit všechny své soupeře. Rozlosování bylo přísné, a tak padlo nejtěžší utkání s Libercem "B" (který naše loni na poslení chvíli o postup připravil) hned na začátek dne. Výsledky dvou prvních utkání všechny příjemně naladily. Terka s Jindrou s jistotou vyhráli mixa a Martin s Kubou na tři sety debla. Poté se však skóre nečekaně vyrovnalo, když Jindra s Lukášem ve velmi dramatickém zápase těsně prohráli druhého debla a v souběžně hraném zápase debla holek se nechaly zaskočit ještě nesehrané Markéta s Adélou - 2:2. Nervy byly na pochodu. Z dalšího zápasu naštěsí Markéta přinesla bod a ještě zadýchaná přeběhla na vedlejší kurt, aby odkaučovala Kubu. Ten dokázal svou chladnou a přesnou hrou (vše na čáry, soupeř zdeptán:) znovu Astře zvednout náladu - 4:2. Pátý bod visel na Matinovi, který bez větších emocí zajistil vítězství. V posledním zápase podlehl Lukáš silnému soupeři, celkově tedy 5:3. Tím se všichni definitivně uklidnili a vše už šlo jako po másle - s družstvy USK Plzeň "B" a České Budějovice "A" dvakrát shodně 8:0. 

Všem zůčastněným gratulujeme a děkujeme! Přístí sezónu bude mít Astra zastoupení v obou nejvyšších soutežích, takže je na co se těšit a připravovat:)!!!

Terka a Pája
Comments