Archiv‎ > ‎2009‎ > ‎

Krajské výběry do 11-ti let

přidáno: 7. 2. 2010 9:40, autor: Admin Astrabadminton   [ Aktualizováno 18. 11. 2010 12:04 uživatelem Jan Sklenář ]
29.10.2009
O víkendu 24.-25.10. proběhl v Českém Krumlově již 4.ročník celostátního turnaje v kategorii U11.
Netradičně byl tento turnaj zařazen na začátek sezóny k příležitosti výročí 700 let města Český Krumlov.
Pražský výběr na tuto akci odjížděl ve složení: Berta Ausbergerová, Šárka Vlášková (obě Prosek Praha), Kristian Lecian, Jonatan Šercl (oba Astra Praha) a Tereza Typltová, Matěj Hubáček (oba Sokol Meteor Radotín). Do složení týmu nesmím opomenout naše posily na lavičce - manžele Hubáčkovi a pana Ausbergera.
Naše družstvo „papírově“ rozhodně nepatřilo mezi favority. Turnaj družstev se hrál systémem každý s každým na 6 bodů (3x dvouhra dívky a 3x dvouhra chlapci). Úvodní zápas jsme nastoupili proti Jižním Čechám. Celkem přesvědčivě jsme zvítězili 4:2 (body v tomto pořadí: Lecian, Ausbergerová, Typltová, Vlášková) a zajistili si tak první vítězné body do tabulky.
Druhým soupeřem nám byl Český Krumlov. Opět jsme po bojovném výkonu přinesli potřebné 4 vítězné body (Hubáček, Ausbergerová, Typltová, Vlášková). Bojovnost a odhodlání co nejlépe uspět v dětech rostl každým zápasem. U každého zápasu vždy seděla celá naše sestava a fandila seč síly stačily!
Třetím soupeřem byla papírově silná jižní Morava. Nakonec se ukázalo, že ne vždy jsou prognózy nějak důležité. Hladké vítězství 5:1 (Hubáček, Lecian, Šercl, Typltová, Vlášková) snad vypovídá o všem. Po dalším vítězném kole už nám bylo jasné, že na turnaji budeme bojovat o tu nejvyšší příčku.
Čtvrté kolo tedy mělo rozhodnout o konečném vítězi. Hráli jsme proti severočeskému výběru. K prvnímu zápasu jako vždy nastoupil Matěj proti silnému soupeři Královi (Matěj ho ještě nikdy neporazil). V každé výměně kluci ukazovali krásný badminton s velkým nasazením. Bohužel ani tentokrát Matěj nevyhrál, ale byl to jeho vůbec nejlepší zápas v jeho badmintonovém životě. Další zápas hrál Kristián. Šel do zápasu pokusit se zvrátit nepříjemný vývoj utkání. Bojoval, hrál takticky dobře, ale na soupeře po vyrovnaném výkonu nestačil. Třetí zápas hrál Jonatan. Předvedl velmi dobrý výkon, ale soupeř byl daleko více vyhraný a nedělal tolik nevynucených chyb. Ke čtvrtému zápasu nastoupila Berta a přinesla první důležitý bod. V dalších zápasem už ale bohužel Terezka ani Šárka nedokázaly uspět. Celkem tedy nespravedlivá vysoká prohra 1:5.
V posledním kole jsme se utkali s družstvem z východních Čech. I přes prohru už jsme o druhé místo nemohli přijít (děti o tom ale samozřejmě nevěděly!!). Z posledních sil jsme vybojovali remízu 3:3 (body Hubáček, Lecian a Šercl, Ausbergerová a Vlášková prohrály velmi těsně na 3 sety).
Celkově tedy 2.místo. Myslím si, že je to velký úspěch a zatím nejlepší umístění Pražského výběru v historii turnaje.
Velké poděkování ale také patří manželům Hubáčkovým a panu Ausbergerovi, kteří naše družstvo svým skvělým povzbuzováním pozitivně a bojovně naladili.
V neposlední řadě také děkujeme pořadatelům, kteří dětem připravili krásné poháry, medaile a sladkou odměnu.
Eva T.

Zde si můžete stáhnout kompletní výsledky turnaje.
Comments