Archiv‎ > ‎

2009/10

Letní příprava

přidáno: 20. 6. 2010 13:14, autor: Markéta Osičková   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:12 uživatelem Jan Sklenář ]

    Pro ty, kteří se chystají na letní soustředění, doporučuji provést kvalitní kondiční přípravu. Ti co nejedou nikam ji budou mít na celé léto a mají velké minus, poznají to v září sami na sobě. Pro účastníky kondičního soustředění a Výběrů v Lanškrouně upozorňuji na platnou zdravotní prohlídku!!!
    V příloze najdete letní inspiraci, pokud by se někomu zdálo, že se liší od té, co dostal na papíře, nevadí, vesměs jsou cvičení stejná, jen zde najdete i příklady. Záznamový arch vyplňujte pravdivě, i výlet pěšky nebo na kole je pohybová aktivita! Vyplněné přivezte na soustředění nebo v září na trénink.
Užívejte prázdiny, Markéta

Astra přebor

přidáno: 20. 6. 2010 12:56, autor: Markéta Osičková   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:12 uživatelem Jan Sklenář ]

    Poslední aktivní víkend badmintonového oddílu Astra Praha je za námi, další trénování nás čeká až v létě na soustředěních a turnaje v nové sezóně. Naši žáci měli možnost v sobotu srovnat své badmintonové dovednosti se svými vrstevníky na Přeboru Astry. Jednu skupinu chlapců turnaj spíš odrovnal, jejich duely byly napínavé, vyrovnané a každý odehrál  6 dlouhých zápasů. Nazvali se "Retardovaní tučňáci", což myslím jejich hráčkým kouskům neodpovídalo, spíš naopak. Vítězem skupiny se stal Tomáš Ryba (1998), druhý Kristian Lecian (1999) a třetí Vojtá Jára (1998).
    Mezi chlapci mladšími "Pindíky" si zlato vybojoval Mikuláš Hrdlička, druhé Martin Soldát a třetí Vítek Kulíšek. Jejich vrstevnice "Hořící míčky" po odehrání zápasů často vypadaly v obličeji "hořlavě" a nejvíce plápolála radostí nejspíš vítězka Terezka Kobyláková, druhá pak Adélka Antošová a třetí Nátalka Procházková.
    Velké holky z nezávodního družstva "Letící rakety" naštěstí nikam nic neházely, i když je mohla namíchnout malá Terka Járová, když jim sebrala druhé místo. První si odnesla Míša Kliková a třetí Pavla Taněvová. Poslední namixovanou skupinu velkých kluků i holek "na kurtu č.1, která hrála na kurtu č.1, protože jedničky sou dycky nejlepší" vyhrál s velkým úsilím Tomáš Waller, druhý Dan Pecák. Z holek si nejlépe vedla Eliška Nováková, druhá Dominika Pelcová a třetí Kristýna Kočová.
    Doufám, že jména, která jste si přečetli uvidíme na našich stránkách v příští sezóně i v souvoslosti s jinými turnaji. Všem, kteří s turnajem pomohli děkujeme a věřím, že turnaj byl pěkným zakončením staré sezóny pro nejmladší Astráky . Pěkné prázdniny a nezapoměňte na kvalitní kondiční přípravu!

Zakončení sezóny - "grilovačka"

přidáno: 14. 6. 2010 11:18, autor: pavel.vojta@astrabadminton.cz   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:12 uživatelem Jan Sklenář ]

Vážení hráči, rodičové a ostatní příznivci badmintonu na ASTŘE!

Vedení oddílu Vás všechny zve na neoficiální zakončení uplynulé sezóny v areálu TJ již tuto sobotu 19.6. Program začíná již v 9:00 na kurtech tradičním přeborem ASTRA žáků (U15 a mladší) - propozice naleznete v příloze. Stále je možné přihlásit se na nástěnce v hale! Po skončení turnaje v cca 16:00 budeme pokračovat venku u haly grilováním. Pivo, limo a maso budou za drobný peníz k dispozici do vypití a snědení zásob. Během volné zábavy proběhne i několik oficialit, jako například krátké shrnutí uplynulé sezóny a vyhlášení nejúspěšnějšího hráče každé mládežnické kategorie.  

Těšíme se na hojnou účast!

V pohodě, bez nervů a stresu - Falco cup 1. místo

přidáno: 6. 6. 2010 6:16, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:12 uživatelem Jan Sklenář ]

    První červnovou sobotu se v Liberci uskutečnil další ročník Fulco cupu. Jedná se o soutěž družstev žáků, která je určena krajským výběrům. Prahu reprezentovalo družstvo, které si poskládala trenérka Eliška ze tří oddílů. Kromě hráčů Astry (D. Kurzová, I. Zychová, K. Brunátová a T. Waller) v něm byli zástupci Meteoru Radotín (D. Brabec a M. Kondr) a Hamru (D. Rrahmaniová a N. Dušková).
    Podle vyprávění se celý turnaj odehrával v klidné atmosféře. Dle mého názoru si většina hráčů a jejich doprovodu uvědomovala, že sezóna je za námi, turnaje, kde "o něco šlo" jsou odehrány a není proto třeba propadat nějaké nervozitě. Naopak zde byl prostor vyzkoušet si různé herní varianty, údery, různé složení párů, pokusit se zařadit prvky, které během sezóny v našem repertoáru chybí, nicméně k výbavě dobrého hráče patří. Možná tomu napomohla i suverenita, se kterou družstvo Prahy soutěží prošlo:
Praha-Liberec 7:0, Praha-Most 6:1, Praha-Jižní Čechy 6:1, Praha-Střední Čechy 7:0
    Konečné pořadí:
1. Praha, 2. Most, 3. Jižní Čechy, 4. Střední Čechy, 5. Liberec
    Poděkování patří všem účastníkům turnaje. Hráčům, trenérům i rodičům, kteří se rozhodli strávit poslední badmintonový víkend letošní sezóny právě v Liberci.
 
  
   
 

Slavnostní večer

přidáno: 6. 6. 2010 6:00, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]

    Vedení našeho badmintonového oddílu se podařilo navázat na tradici, kterou jsme založili před rokem. Uspořádali jsme slavnostní večer, na který přijali pozvání všichni medajlisté z letošních MČR. Patnáct hráčů kategorií U13 až U19 a jejich rodiče téměř zaplnili prostory v oblíbené restauraci. Večer byl plný vzpomínání na letošní úspěšnou sezónu. Sezónu, která byla úspěšná nejen v kategoriích jednotlivců, ale též v soutěžích družstev. Mistrovský titul v dorostu a druhé místo v žácích v jedné sezóně si budeme dlouho připomínat. Kdo ví, s kým se uvidíme ma konci příští sezóny. "Budu tam i já?" blesklo možná leckomu hlavou ...
 
  
Více fotografií lze nalézt na:

Regionální výběry kategorie U13

přidáno: 30. 5. 2010 13:35, autor: Markéta Osičková   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]

    O málo starší děti než účastníci Minižáků na Astře a převážně ty nejšikovnější ze svých krajů se tento víkend potkaly v Českém Krumlově v soutěži družstev. Náš oddíl reprezentovala dvě děvčata - Majda Lajdová a Eliška Nováková. Výběru Prahy pod vedením Tomáše Krajči se podařilo na turnaji zvítězit!!! Gratulujeme všem zúčastněným, více najdete na stránkách SK Prosek. 
Markéta
 
 

Turnaj na Dětský den

přidáno: 30. 5. 2010 10:25, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]

 
    
Při čtení startovní listiny by někoho mohlo napadnout, že se vrátil o několik let zpět. Jména, která v té době hrála prim na českých kurtech tu jsou znovu. Posuďte sami - Kubiš, Janoštík, Král, Soldát (maminka v mládí Smetanová), Citová (maminka Hlubučková P.). Společně asi se stovkou dalších kamarádů ze 16 oddílů se sešli na Astře, aby odehráli turnaj konaný tradičně u příležitosti Dětského dne. Tento turnaj je určen opravdu pro ty nejmenší - nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let. Pro některé ze zúčastněných to byl první turnaj v jejich sportovním životě.
    Hrálo se ve dvou tělocvičnách na 8 kurtech. Účastníci byli rozděleni do dvou věkových kategorií - do 9 a do 11 let - a odehráli pouze dvouhry. Pouštět se do dalších disciplín by asi bylo příliš odvážné. Rozlosování turnaje usnadnil již ověřený SW firmy Brotel, s.r.o. Poprvé byl tento program použit při nedávném mezinárodním Turnaji šesti měst. Z hráčů Astry se mezi nejlepší podařilo probojovat Terezce Járové a Kristyánu Leciánovi. Oba skončili v kategorii do 11 let shodně na 3. místě.
    Příjemné překvapení čekalo na účastníky turnaje v jeho samotném závěru. Na předávání cen přijala pozvání nejlepší hráčka ČR současné doby, juniorská mistryně Evropy ve čtyřhře a účastnice Olympijských her 2008 Kristýna Ludíková. V krátké exhibici s členkou našeho oddílu Eliškou Maixnerovou tak ti nejmenší mohli sledovat její hráčské umění.
   
 
    
 

Spořilov

přidáno: 29. 5. 2010 12:55, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]

    Konec badmintonové sezóny je tu. Jsou za námi všechna mistrovství, medajle jsou rozdány, tituly uděleny. Ne pro všechny jsou však takové úspěchy v badmintonu tím nejdůležitějším. Je mnoho hráčů, kteří se tímto sportem jen baví. Patří mezi ně i Lenka, Klára, Natálka, Kačka, Martina, Terka, Petr, Martin, Honza, Pepa, Pavel a řada dalších, kteří se dvakrát týdně schází na společném tréninku. Trénují v tělocvičně ZŠ Jižní na Spořilově a je to bezva parta. O tom, že mají náš sport opravdu rádi svědčí i jejich názory:
 

Co je na Spořilově tak zajímavého?

                Vlastně nic - jen partička sportovních nadšenců, která se schází v tělocvičně ZŠ Jižní. Vůbec nic si nedělají z toho, že nevyhrávají badmintonové turnaje ani neokupují přední příčky žebříčků. Jsou nad věcí, když se občas nepovede nějaká ta smeč nebo servis. A přes to (nebo snad právě proto?) se s chutí, a vždy v dobré náladě, setkávají a usilovně trénují - my, lovci motýlů, plácalové, přátelé, BADMINTONISTI.

A proč teda hrajeme? Protože nás badminton baví a na rozdíl od jiných můžeme jenom mile překvapit! Martina Š.

S koncem víkendu a příchodem pracovního týdne se nálada vždy trochu pokazí. Když však člověku dojde, že ho mimo povinnosti čeká i trénink na Spořilově, je vše rázem mnohem lepší. Né opravdu, na tyto tréninky se všichni vždycky těší a jdou tam s chutí a odchází s pocitem pěkného zasportování a napravení své kondičky. Klára

Je příjemné si uvědomit, že ne vždy musí jít jen o honbu za úspěchem ...

  

Stříbrný déšť v Orlové

přidáno: 16. 5. 2010 14:26, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]

Družstvo žáků našeho oddílu získalo na MČR 2. místo. Podrobný popis hlavní trenérky, kterou na tomto turnaji byla Eliška Maixnerová, je v příloze. Všem, kteří bojovali na samotném mistrovství, ale i všem, kteří se zasloužili o postup družstva z krajského přeboru, patří velká gratulace.
Několik fotografií od Saši Kurze naleznete níže, více potom v online fotogalerii pana Kondra.
 
  
  
 

Friedrichshafen 2010

přidáno: 16. 5. 2010 7:52, autor: Milan Maixner   [ Aktualizováno 2. 12. 2010 14:04 uživatelem Jan Sklenář ]

Na břehu Bodamského jezera v německém 80 tisícovém Friedrichshafenu se konal 43. ročník jednoho z nejtradičnějších juniorských turnajů. Řadu let se turnaje zúčastňují i zástupci našeho oddílu. Letos se turnaj odehrál na 31 kurtech ve 3 sportovních halách za účasti hráčů 10 zemí. Ve věkových kategoriích U11-U19 bylo odehráno 1137 zápasů. Naši si tentokráte jeli především pro zkušenost. Terka a Vojta Járovi a Honza Fiala už vědí jaké to je, když zápas píská německý rozhodčí, když soupeř z Maďarska nepřijde na kurt a musí si ho sehnat, nebo že holky z Izraele hrajou stejnou raketou jako ty z Itálie. Jednou si možná na svůj první mezinárodní turnaj rádi zavzpomínají. Nejblíže k úspěchu měla Kačka Maixnerová ve čtyřhře. Společně s Luckou Kolářovou však ve čtvrtfinále podlehly Němkám Reuter, Do po výsledku 29:30, 22:20, 18:21.
 
   
   
 
 
 
 

1-10 of 75